Materiały prasowe.
Materiały prasowe.

Przed wyjazdem na miesięczne praktyki zagraniczne uczestnicy projektu wzięli udział w przygotowaniu kulturowym, pedagogicznym i językowym. Na praktyki wyjechali uczniowie z klas logistycznych, hotelarskich i gastronomicznych. Swoje umiejętności zawodowe doskonalili  m.in. w hotelach: Casa Cólon i Bella Vista, restauracjach: Bicho Malo, Casa Aurelio oraz przedsiębiorstwach logistycznych: Elemar Servicios Integrales i Lamaignere Logistica S.L.

Praktykaci mieli okazję także poznać kulturę i historię Hiszpanii. Wzięli udział w wycieczce do do Kadyksu – historycznego miasta położonego nad Oceanem Atlantyckim, znanego jako najstarsze miasto Europy Zachodniej. Podczas spaceru z przewodnikiem po starym mieście zapoznali się z historią Kadyksu oraz podziwiali zabytki, m.in. katedrę. Po zwiedzaniu młodzież miała okazję kąpać się w Oceanie Atlantyckim. Kolejną atrakcją była wycieczka do Malagi, jednego z najstarszych miast Europy, położonego u podnóża Gór Betyckich.

W czasie wolnym młodzież korzystała z różnego rodzaju atrakcji. W Sewilli zwiedziła m.in. Pałac Królewski Alkazar, Plac Hiszpański, historyczną dzielnicę Triana wraz z Centrum Ceramiki, Metripol Parasol (Las Setas czyli tzw. Grzyby). Byli również na pokazie flamenco w Teatrze Flamenco oraz na wycieczce hulajnogami po mieście.

Przygoda z Hiszpanią dla uczniów ZSEU z Rybnika dobiegła już koniec i młodzież szczęśliwie i w zdrowiu wróciła do kraju.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz