Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski.

W sobotnie popołudnie w parku tematycznym nad Nacyną odbył się piknik z polityczkami Lewicy, w którym uczestniczył także poseł Maciej Kopiec. Pojawili się również mieszkańcy, z którymi zebrani rozmawiali o tym co należy zmienić w ich mieście i w całym kraju. Z ust polityczek wybrzmiały problemy Rybnika, wśród których podkreślano na trudną sytuację szpitala wojewódzkiego.

- Wakacje to nie jest dobry czas dla pacjentów z Rybnika. Od 1 lipca działalność czterech oddziałów tego szpitala została zawieszona, działalność piątego oddziału stoi pod dużym znakiem zapytania. W tej sprawie interweniował poseł Maciej Kopiec, ponieważ to [...] jest duży problem dla pacjentów, którzy tak na prawdę zostają bez dostępu do specjalistycznej opieki, bez dostępu do ochrony zdrowia - mówiła Paulina Matysiak.

Dodała, że ma nadzieję na szybkie wyjaśnienie sytuacji w rybnickiej placówce. Podczas konferencji była także mowa o czystym powietrzu, którego w okresie grzewczym brakuje mieszkańcom Rybnika. Polityczki zwróciły także uwagę na temat projektu obywatelskiego, zakładającego możliwość realizowania legalnych zabiegów medycznych, dotyczących aborcji do 12. tygodnia ciąży.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz