Źródło: WCK Wodzisław Śląski. Zdjęcie: Materiały prasowe.
Źródło: WCK Wodzisław Śląski. Zdjęcie: Materiały prasowe.

„Niecierpliwi", „Prawie do nieba", „Imię deszczu", „Chodź, przytul, przebacz", „Śniadanie do łóżka" - to tylko niektóre z wielkich przebojów Andrzeja Piasecznego, które pokochała publiczność. Pierwsze sukcesy wokalisty to początek lat dziewięćdziesiątych i występy w rockowym zespole Mafia. Największą popularność przyniosła artyście płyta nagrana z saksofonistą De Mono - Robertem Chojnackim. „Sax & Sex" sprzedał się w ogromnym nakładzie, a hity „Budzikom śmierć", „Prawie do nieba" i „Niecierpliwi" nuciła cała Polska. Album pokrył się podwójną platyną. W 1998 roku artysta rozpoczął solową karierę.

Dobrą passę komercyjnych sukcesów podtrzymała płyta „Piasek" z singlowymi przebojami „Mocniej" i „Jeszcze bliżej". Dużą popularność przyniosła również wokaliście rola w serialu „Złotopolscy", emitowanym przez kilkanaście lat na antenie „dwójki". Dekadę temu prawdziwą sensacją okazał się krążek „Spis rzeczy ulubionych", nagrany wspólnie z Sewerynem Krajewskim - ikoną polskiej sceny muzycznej, twórcą wielu niezapomnianych hitów Czerwonych Gitar. Był to wówczas najchętniej kupowany album w Polsce. Andrzej Piaseczny nagrywał również ze Stanisławem Soyką, Krzysztofem Krawczykiem i Janem Borysewiczem. 

- Ten koncert będzie szczególny z uwagi na niemal intymną atmosferę koncertową. Największe przeboje Andrzeja Piasecznego będą brzmiały wyjątkowo w nowej oprawie, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe muzyczne przedsięwzięcie. Fanów dobrego brzmienia nie może z nami tego dnia zabraknąć - informuje Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Andrzej Piaseczny wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury w piątek, 15 października o godzinie 18:00. Bilety w cenie 129 zł dostępne na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK czynna na pół godziny przed seansem Kina Pegaz oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19. 

Komentarze

Dodaj komentarz