źródło: UGiM Czerwionka-Leszczyny.
źródło: UGiM Czerwionka-Leszczyny.

- Idea kompleksowego wydarzenia sportowego organizowanego na terenie gminy, zrodziła się u mnie kilka lat temu, gdzie jako Przewodniczący Rady Dzielnicy Leszczyny Osiedle w 2017 roku przekonałem koleżanki i kolegów do tego pomysłu i zorganizowaliśmy we współpracy z MOSiRem pierwszą Leszczyniadę. Rok później odbyła się druga edycja wydarzenia i w tym roku organizujemy już kolejną, trzecią edycję gminnego święta sportu - mówi Marcin Stempniak, Prezes zarządu stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, radny Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Celem inicjatywy jest zwiększenie promocji aktywności fizycznej, uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego stylu życia przez mieszkańców Czerwionki-Leszczyn. W ramach tegorocznej Leszczyniady odbędą się rozgrywki sportowe, działania animacyjne, zbiórka charytatywna dla chorego mieszkańca Maksa Podlejskiego oraz przyjacielski mecz piłkarski w którym zmierzą się samorządowcy z mieszkańcami gminy.

Wydarzenie rozpocznie turniej piłki nożnej, organizowany przez Klub Sportowy Leszczyny, który rozgrywany będzie od godziny 10.00 w trzech kategoriach wiekowych: I - rocznik 2010, II - roczniki 2012 i 2013, III - roczniki 2014 i młodsi na boisku przy ul. Brzozowej oraz na Orliku w Leszczynach.  Od godziny 11.00 stowarzyszenie basket 2011,  rozpocznie turniej koszykówki ulicznej  na boisku Orlik w Leszczynach w 3-osobowych drużynach, również w czterech kategoriach wiekowych: I - roczniki 2008 i młodsi (junior), II - roczniki 2006 i 2007 (młodzież), III - roczniki od 2005 do 1987 (OPEN), IV - roczniki 1986 i starsi (OLDBOY). Na godzinę 12.00  zaplanowane zostały biegi rodzinne z przeszkodami, które zorganizują członkowie i wolontariusze stowarzyszenia Luxtorpeda.

Kolejne aktywności, pokazy i treningi rozpoczną się od godziny 13.00 na stadionie w Leszczynach. Zaplanowano pokazy Klubu Karate Kyokushin TENSHO Czerwionka-Leszczyny oraz Klubu baseballowego KS Silesia z Rybnika. Stowarzyszenie Guardians Team, prowadzące treningi kickboxingu na terenie Czerwionki-Leszczyn zorganizuje amatorski turniej dla dzieci oraz osób chętnych w formule KALAKI (TOUCH CONTACT). Trenerka personalna i instruktorka fitness - Edyta Woryna przeprowadzi dla wszystkich chętnych otwarty trening, w którym pokaże jak zrzucać zbędne kilogramy oraz poprawiać stan zdrowia i kondycję fizyczną. Biegi na torze z przeszkodami z elementami sprawnościowymi dla dzieci zorganizują członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynach pod przewodnictwem Prezesa Zarządu jednostki Grzegorza Swinki.

Dla uczestników  wydarzenia zostaną również zorganizowane liczne konkursy, gry i zabawy, w szczególności dla najmłodszych dzieci i pozostałych chętnych mieszkańców gminy. Animacje i pozostałe atrakcje będą prowadzone przez pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Czerwionce-Leszczynach przy wsparciu wolontariuszy i członków stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy. W ramach Leszczyniady członkowie Koła PTTK „Ramża” przeprowadzą również konkurencje z nagrodami dla dzieci oraz całych rodzin, które będą doskonałą propozycją dla integracji międzypokoleniowej i wielopokoleniowej zabawy.

Podczas gminnego święta sportu, będzie zorganizowana strefa gastronomiczna z licznymi ofertami w postaci stoisk z lodami, watą cukrową, popcornem, przekąskami i napojami chłodzącymi. Dla wszystkich uczestników zawodów i turniejów będą również dostępne dodatkowo ciepły posiłek wraz z napojem. Podczas III Leszczyniady będzie również prowadzona zbiórka charytatywna dla naszego mieszkańca - Maksymiliana Podlejskiego, który zmaga się od lat z rzadką chorobą Niemanna Picka typu C. Od dawna największą pasją Maksa jest sprzęt wojskowy, dlatego również na gminnym święcie sportu nie zabraknie arsenału Maksa czyli wystawy militariów.

Na podsumowanie Leszczyniady czyli wydarzenia promującego m.in. aktywność fizyczną, integrację sąsiedzką i amatorskie uprawianie sportu, o godz. 15.30 rozegrany zostanie przyjacielski mecz piłki nożnej pomiędzy samorządowcami, a mieszkańcami Czerwionki-Leszczyn. Mecz odbędzie się od godz. 15.30 i będzie podzielony na dwie 30 minutowe połowy. Reprezentacja gminnych samorządowców to radni miejscy i dzielnicowi, członkowie rad sołeckich oraz pracownicy urzędu i miejskich jednostek organizacyjnych. Sędziami meczu będą Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Prezes Klubu Sportowego Leszczyny Tomasz Żółkiewicz.

 

źródło: UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Komentarze

Dodaj komentarz