Dominik Gajda / Archiwum.
Dominik Gajda / Archiwum.

O wielu problemach rybnickiego szpitala, w tym związanych z brakami kadrowymi, informowaliśmy już wielokrotnie. W ostatniej informacji skierowanej do lekarzy, Ewa Fica zwraca się do lekarzy z apelem o podjęcie pracy w tej placówce.

- Po raz kolejny podkreślam, że zawód lekarza jest zawodem zaufania publicznego i cieszy się ogromnym szacunkiem, poważaniem i zaufaniem, dlatego też zwracam się do Państwa z gorącym apelem o podjecie pracy w Szpitalu w Rybniku, by zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne Naszym Pacjentom - wskazuje dyrekcja placówki.

Jak dodaje, dotacje i pozyskiwane środki zewnętrzne pozwalają placówce "podążać za duchem czasu, postępu technologicznego i doposażyć wszystkie oddziały szpitalne w wysokiej jakości sprzęt i aparaturę medyczną". Samą placówkę nazywa prestiżowym miejscem pracy.

- Pomimo możliwości sprzętowych i lokalizacyjnych z powodu braku dostatecznej obsady LEKARSKIEJ zmuszeni byliśmy do zawieszenia działalności niektórych oddziałów szpitalnych tj. Oddziału Chorób Wewnętrznych, Otolaryngologii Dorosłych, Otolaryngologii Dziecięcej, a także Oddziału Pediatrycznego. Jako Szpital Wojewódzki dajemy możliwość podjęcia pracy w wysoko wyspecjalizowanej jednostce służby zdrowia, dającej możliwość rozwoju zawodowego. To prestiżowe miejsce pracy, w którym będziecie mieli Państwo okazję współpracować z uznanymi autorytetami na rynku medycznym, którzy są obecnie naszą kadrą lekarską - podkreśla.

W zamieszczonej informacji dyrekcja gwarantuje, że jest otwarta do współpracy z lekarzami. Czy jednak do współpracy z rybnicką placówką zgłoszą się lekarze? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Komentarze

Dodaj komentarz