Trzy gole jastrzębianie stracili w osłabieniach, natomiast honorowe trafienie zapisał na swoje konto Maciej Urbanowicz.

Urbanowicz zdobył tę bramkę z asysty Rusłana Bashirova w 52. minucie, odzyskując dla JKH GKS kontakt z rywalem. Niestety, ostatni cios zadali tyszanie, ustalając wynik meczu niespełna sześć minut później. Bohaterem po stronie brązowych medalistów okazał się zdobywca dwóch goli Christian Mroczkowski.

Warto wspomnieć, że w bramce jastrzębskiej ekipy zagrał tym razem Michał Kieler, który zastąpił Patrika Nechvatala. W niedzielę o godz. 16:00 podopieczni Roberta Kalabera zmierzą się z GKS Katowice w pojedynku kończącym jubileuszowy turniej w Oświęcimiu.

14 sierpnia 2021, Oświęcim, 16:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
0:1 Mroczkowski (Dupuy, Cichy) 27:17, 5/4
0:2 Smirnow (Dupuy, Jeziorski) 44:36, 5/4
1:2 Urbanowicz (Baszyrow) 51:52
1:3 Mroczkowski (Cichy, Pociecha) 57:24 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Kieler – Bryk, Górny, Kalns, Mlynarović, Razgals - Bahaleisha, Gimiński, Urbanowicz, Pavlovs, A. Sevcenko - Kamienieu, E. Sevcenko, Pelaczyk, Jarosz, R. Nalewajka – Horzelski, Kostek, Bashirov, Ł. Nalewajka, Płachetka.

Źródło: jkh.pl