Archiwum Piotr Masłowski, Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika 
Archiwum Piotr Masłowski, Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika 

Męski instynkt skłonił mnie do śledzenia obiektu podziwu. Była to Supra, biała Toyota Supra. Część z was się domyśliła, że piszę o Rybnik ROW Car Show, który odbył się na rybnickim kampusie na początku sierpnia. Opisałem powyższe zdarzenie na Facebooku. Wywołało pozytywne reakcje. Widać, że tutaj po prostu kocha się samochody. Co z tego wynika?
Nie podzielam motoryzacyjnej pasji, ale mój szef już tak. Za to lubię pomagać pasjonatom.

To wydarzenie było kolejnym puzzlem, który buduje obraz naszych okolic jako miejsca do rozbudowy firm związanych z motoryzacją. Nie mam na myśli fabryki samochodów, ale doprawdy na wiele nas stać. Nie powstanie tu druga Modena, ale klaruje się wyraźny sektor biznesowy. Wspomniane miasto jest niewiele większe od Rybnika, a mają tam swoje siedziby: Ferrari, Maserati, De Tomaso oraz Pagani. Tuż za miedzą, w pobliskim Sant’Agata Bolognese znajduje się centrala Lamborghini. To nie jest przypadek, to dowód na dostęp do fachowców najwyższej klasy w jednym miejscu.  

A Rybnik i okolice? Nie mamy oczywiście fabryk super aut. Jednak z powodu fachowości naszych mechaników, Rybnik wybierają czołowi żużlowcy. Wybierają to miasto na miejsce do życia! Mamy dobrych zawodników w sportach motorowych i motorowodnych. Rybnicka firma dostała unikatową dotację związaną z rewitalizacją. Chodzi o obiekty przemysłowe na Paruszowcu, a inwestycja jest skierowana w sektor motoryzacyjny W wyniku przetargów na sprzedaż miejskich gruntów, kluczowy nabywca jest z branży auto-moto. Można tak długo wymieniać. Działa u nas doprawdy duża grupa firm z omawianej branży. Upatruję w tym szansy. Szansy na pracę dla ludzi odchodzących z górnictwa, tych znających się na mechanice. Ta branża to także wyzwanie związane z rosnącym znaczeniem aut elektrycznych. Jest o czym rozmawiać dlatego zainteresowanych budowaniem współpracy w tym sektorze zapraszam do kontaktu. Pierwsze rozmowy już za nami, zainteresowanie tematem jest spore.

Komentarze

  • Inspektor 02 września 2021 01:47"W zeszłym roku ich mama zginęła na przejściu dla pieszych. Co prawda była dobrze widoczna, ale rodzeństwo nie ma wątpliwości, że wiele śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych, to pokłosie tego, że są on na drodze słabo widoczni." .".……Ostatnio wiele się pisze i mówi o zagrożeniach na drodze ,szczególnie dużo o pijanych kierowcach . Problem istotnie jest lecz ciekawe, że szczególnie głośny jak trzeba w drakoński sposób podnieść mandaty . Dziwi jednak fakt, iż ludzie którzy o tym trąbią nagle zdecydowali się jakby na złość kierowcom także trzeźwym wpuścić na pasy z pierwszeństwem już nawet zbliżających sie pieszych i to często całkowicie nieoświetlonych gdy na odwrót to pojazdy są oświetlone. Wchodzi taki jeden z drugim ugruntowany w przekonaniu że jest KRÓLEM-- w czarnych ubraniach ,wieczorową porą ,deszcz ,mżawka ,szaro z nieoświetlonego pobocza a ustawodawca który do tego doprowadził wskazuje pijanych!-- ...Tylko Kto więcej tragedii spowodował/uje takim głupim prawem które nie definiuje dostatecznie dobrze zachowanie pieszego ,-"-zatrzymaj się ,spojrzyj na lewo ,prawo ,znowu w lewo -jak jedzie jeden ,dwa pojazdy przepuść i dopiero kontynuuj" -Nie tylko przestępstwa drogowe ,także sądowe a nawet legislacyjne czyli uchwalanie zabójczego prawa. Panowie Posłowie ,nie czujcie się niewinni.!--policja odnotowała znaczne zwiększenie wypadków z pieszymi! Wychowujecie zamiast społeczeństwa ,zwykłych baranów ,wchodzą na jezdnie bezpośrednio przed pojazd,wjeżdżają na hulajnogach ,na rowerach po przejściach dla pieszych ,są nie oświetleni,niewidoczni i to wszytko także na przejściach dla pieszych drogach ekspresowych jak Gierkówka. Yakbto jest jak populisci przejmują stery rządów

Dodaj komentarz