Policja Rybnik/Zatrzymany o usiłowanie zabójstwa
Policja Rybnik/Zatrzymany o usiłowanie zabójstwa

Agresor zaatakował mieszkańca Rybnika, zadając mu ciosy nożem w klatkę piersiową. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 21.30 w jednym z budynków przy ulicy Smolnej w Rybniku. Z ustaleń śledczych wynika, że 28-latek podszedł do drzwi wynajmowanego przez 42-latka pokoju, aby wyjaśnić konflikt, który trwał między mężczyznami od dłuższego czasu. Pomiędzy rybniczanami wywiązała się kłótnia. W pewnym momencie 42-latek zadał dwa ciosy nożem pokrzywdzonemu, raniąc go w klatkę piersiową. Poszkodowany mężczyzna zdołał uciec na zewnątrz budynku i wezwać pomoc. W wyniku działań policjantów, nożownik został zatrzymany. Ranny został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Wczoraj, w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku, zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, rybnicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz