jkh.pl
jkh.pl

Jastrzębianie do meczu przystąpili bez kadrowiczów, którzy rozpoczęli w Bratysławie turniej kwalifikacji olimpijskich. Podopieczni Roberta Kalabera w pierwszym dniu sensacyjnie pokonali 1:0 Białoruś. Bezpośrednio do tego niewątpliwego sukcesu przyczynili się Arkadiusz Kostek, Mateusz Bryk, Kamil Górny i Maciej Urbanowicz.

Pierwsza tercja rozgrywanego w Prościejowie sparingu nie przyniosła zbyt miłego dla oka hokeja. Drużyny zaprezentowały hokej typowo fizyczny. Zawodnicy gości i gospodarzy mieli swoje szanse, ale wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie zarysowała się przewaga miejscowych, którzy dwa razy trafili do jastrzębskiej bramki. Gospodarze stworzyli jeszcze więcej okazji do podwyższenia wyniku, ale dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do końca tercji.

Po przerwie mecz się rozkręcił i z sennego stał się atrakcyjnym widowiskiem. Na początku tercji rywale podwyższyli prowadzenia, które dwie minuty później zmniejszył Samuel Mlynarovic. Rozpoczęta pogoń za rywalem chwilę później zakończyła się grą w podwójnym osłabieniu. Na szczęście gospodarze nie wykorzystali liczebnej przewagi. Kontrolowali jednak wydarzenia na lodzie i w 48. minucie odzyskali trzybramkowe prowadzenie. Jastrzębianie mimo niekorzystnego wyniku do końca stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy. Gol Martina Kasperlika wlał jeszcze w nasze serca nadzieję na korzystny wynik. Na więcej czescy hokeiści już nie pozwolili. Sto sekund przed końcową syreną kwestia zwycięstwa czeskich "jastrzębi" została ostatecznie przesądzona.

Jastrzębianie okres gier kontrolnych kończą bilansem trzech zwycięstw i siedmiu porażek. Teraz przed naszym klubem debiut w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Zapraszamy 3 i 5 września na mecze i zachęcamy do głośnego dopingu. Kibicu przyjdź na Jastor i zostań świadkiem historycznego wydarzenia w naszym mieście.

Jestřabí Prościejów - JKH GKS Jastrzębie 5:2 (0:0, 2:0, 2:1)
1:0 Koblížek - Havlík, Husák (23:55)
2:0 Motloch - Jáchym (35:20)
3:0 Mrázek - Jiránek, Havlík (40:22)
3:1 Mlynarovic - Kalns, Raglas (42:40)
4:1 Švec (47:39)
4:2 Kloz - Rudovský, Novák (58:21)
5:2 Kasperlík - Rác (52:04)

LHK Jestřábi Prostějov: Micka (Altrichter) – Husák, Havlík, Zajíc, Klimíček, Krejčí Vala – Jiránek, Jáchym, Mrázek – Jelínek, Kloz, Rudovský – Motloch, Babka, Švec – Koblížek, Novák, Dubský.

GKS Jastrzębie: Nechvátal (Prokop) – E. Ševčenko, Bahaleisha, Giminski, Jass, Pavlovs, Horzelski – Kasperlík, Rác, Bashirov – Kalns, Mlynarovic, Razgals – R. Nalewajka, L. Nalewajka, A. Ševčenko – Pelaczyk, Plachetka, Wroblewski.