Ireneusz Stajer Gospodarze z Rownia ulegli wysoko ekipie z Gotartowic

Sygnały od początku zyskały sporą przewagę. Już w 3 minucie Kulik trafił w słupek bramki strzeżonej przez Pałkę. Chwilę później akcję gotartowiczan wykończył golem Gruszka. W 15 min bramkarz z Rownia obronił karnego. W 23 min było już 2:0 po strzale Idziaka. Pod koniec pierwszej połowy gra się wyrównała.

Po przerwie gra gospodarzy wyglądała nieco lepiej. Na bramkę Kutryby sunęły ataki, ale trzeciego gola zdobyli goście. W 61 min. celnie uderzył głową Tomecki i piłka zatrzepotała w siatce. Raptem trzy minuty później gospodarze przeprowadzili ładną akcję, którą wykończył strzałem po ziemi Liszka, najlepszy zawodnik Rownia w tym meczu. Potem zdobywali bramki już tylko gotartowiczanie w: 73 min. Kulik z karnego, 85 min. rezerwowy Jóźwiak i 90 min. Sobik.

Spotkanie miało dodatkowy ciężar. Na boisku spotkały się bowiem ekipy lidera klasy B z Rownia i wicelidera z Gotartowic, spadkowicza z klasy A . Były też to derby sąsiadujących ze sobą dzielnic z Żor i Rybnika.

SKF Rowień – KS Sygnały Gotartowice 1:6 (0:2)

Bramki: Dawid Liszka (64.) - Michał Gruszka (5.), Paweł Idziak (23.), Paweł Tomecki (61.), Patryk Kulik (73.), Dominik Jóźwiak (85.), Jakub Sobik (90.)

SKF Rowień: Pałka K., Liszka, Buchalik, Mosz, Tkocz Ł., Ganiek (Benisz R.), Tkocz M. (Pałka Z.), Koczwara (Benisz P.), Topolewski (Pawlas), Szpaczek (Wowra), Brzoska,

KS Sygnały Gotartowice: Kutryba, Cędrowski, Idziak, Furtok, Kasprzak, Gwioździk (Gutt), Kulik (Maroszek), Raczyński (Joźwiak), Tomecki, Gruszka (Reinhard), Sobik

Sędziowali: Krzysztof Kula, Sebastian Balon, Zbigniew Słota

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt