Dominik Gajda Niezależnie od plebiscytu publiczności swoje nagrody przyzna też jury konkursowe
Dominik Gajda Niezależnie od plebiscytu publiczności swoje nagrody przyzna też jury konkursowe

Rekordowy wynik 4296 punktów pozwolił uzyskać Żelaznemu Szlakowi Rowerowemu I miejsce w głosowaniu publiczności na Najlepszą Przestrzeń Publiczną województwa śląskiego. Walka o to zaszczytne miano trwała praktycznie do ostatniej chwili. W ciągu ostatnich dni w konkursie liczyło się właściwie tylko dwóch faworytów: nasz Żelazny Szlak Rowerowy i Dom Przyrodnika w gminie Hażlach. Ostatecznie, różnica między pierwszym a drugim miejscem wyniosla niespełna 200 punktów.

- Pięknie dziękuję za każdy oddany głos. Pokazaliście, że macie w sobie ducha walki i solidarności. Gminie Hażlach dziękuję za niesamowitą walkę do samego końca - powiedziała prezydent Anna Hetman.

Niezależnie od plebiscytu publiczności swoje nagrody przyzna też jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu NPP 2021 połączone z ogłoszeniem wyników w konkursie Architektura Roku oraz wręczeniem nagród także zeszłorocznym laureatom odbędzie się jesienią w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.

 

Komentarze

Dodaj komentarz