Materiały prasowe, Biblioteka Racibórz.
Materiały prasowe, Biblioteka Racibórz.

Tradycją Festiwalu Gier Planszowych jest rodzinny turniej Dobble. W Dobble mogą grać wszyscy – od przedszkolaków po dorosłych – świetnie się przy tym bawiąc. Szybki refleks jest niezbędny by sięgnąć po laur zwycięstwa w tej popularnej grze. Biblioteczny turniej po raz trzeci raz z rzędu (czyli od początku imprezy!) wygrał duet matki z córką, pani Ewa i Amelia. Gratulujemy!

Podczas Festiwalu można poznać lepiej nowe gry. Odbyły się prezentacje gier „Wazabi”, „Pomiędzy dwoma zamkami szalonego króla Ludwika” i „Novuss”. Wyjątkową okazją była prezentacja gry „Carrom”, czyli bilardu indyjskiego. Niektórzy określają „Carrom” jako połączenie gry w kapsle i bilardu. Dla tych, którzy chcieli poznać lepiej świat gier bitewnych przygotowano specjalne szkolenie w tej dziedzinie.

Korzystając z dobrej pogody, na trawniku przed biblioteka stanął Chińczyk Gigant. Powiększona gra planszowa przyciągała niejednego przechodnia. Każdy chciał rzucić kostką, która zdecydowanie nie mieści się w dłoniach.

Raciborska biblioteka posiada ponad 500 tytułów gier planszowych, które można wypożyczyć do domu na okres 14 dni z możliwością przedłużenia terminu zwrotu. Gry są dostępne w EURECE - Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 oraz w Filii nr 8 przy ul. Żorskiej 2.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz