Dominik Gajda.
Dominik Gajda.

Program „Green City” przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach® InPost, rozwój transportu przyjaznego środowisku, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Dodatkowo, w miastach partnerskich InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne.

- W InPost dobrze wiemy, że zmiany na lepsze wymagają odważnych decyzji oraz współpracy z innymi. Czujemy się odpowiedzialni zarówno za nasz biznes i jakość usług dostarczanych naszym klientom, jak i działania na rzecz lokalnych społeczności i walkę ze zmianami klimatu – podkreśla Damian Niewiadomski, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży InPost. – Łączymy dzisiaj siły z Rybnikiem, kolejnym miastem partnerskim w programie „Green City”, by wspólnie dbać o czyste i bezpieczne środowisko. W tym celu chcemy rozwijać ekologiczny transport, ograniczać ruch samochodowy związany z rozwojem e-commerce oraz zapewnić optymalny i zrównoważony dostęp do sieci Paczkomatów®. Jako lider rynku wyznaczamy sobie ambitne cele i chcemy współpracować z samorządami także przy innych projektach z zakresu zrównoważonego rozwoju, dając innym przykład skutecznego działania na rzecz czystości miast i jakości powietrza – podsumowuje D. Niewiadomski.

Paczkomaty® InPost są najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. Z analiz InPostu wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75% w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta. Tylko w 2020 roku dostawy do Paczkomatów® InPost ograniczyły emisję CO2 o ponad 180.000 ton. 

- Mam nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy. Zależy mi na rozwijaniu w Rybniku sieci usług, które powodują, że mieszkańcom żyje się łatwiej, a codzienność staje się bardziej przyjazna i funkcjonalna. Kiedy dołożymy do tego jeszcze aspekt ekologiczny, to tego rodzaju usługi staną się w przyszłości dla miast niezbędne i kluczowe – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. - Uważam, że działaniach związanych z poprawą jakości powietrza i ochroną klimatu działamy wszyscy zbyt wolno, ale jednocześnie jestem przekonany, że jak to mówią, kropla drąży skałę. Cieszę się, że nasze wspólne działania będą właśnie takimi kroplami, które zaczną zmieniać postrzeganie transportu i usług, zwracając jednoczenie uwagę na potrzeby ekologiczne – dodaje prezydent.

Paczkomaty® InPost są najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. Z analiz InPostu wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75% w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta. Tylko w 2020 roku dostawy do Paczkomatów® InPost ograniczyły emisję CO2 o ponad 180.000 ton. Dalszy rozwój i optymalizacja sieci Paczkomatów® InPost przyczyni się to do ograniczenia ruchu samochodowego w miastach, co przełoży się na poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz