post image
Zamek Racibórz Wydarzenie rozpocznie przejazd kolumny rowerowej ulicami Raciborza

Organizatorami wydarzenia są: Powiat Raciborski, Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu, Zamek Piastowski w Raciborzu, Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny „Pomocna Dłoń”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu oraz WOPR. Organizatorzy przygotowali interesujący program. Poznajcie szczegóły! 

Impreza adresowana jest do młodzieży szkolnej – zarówno szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Idea jaka przyświeca organizatorom to promocja bezpiecznej aktywności rowerowej w naszym powiecie. 

- Chcemy zachęcać mieszkańców Raciborszczyzny do zdrowego, a więc ekologicznego i aktywnego życia z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury dedykowanej jednośladom. Inaugurację cyklu zaplanowaliśmy na dzień 17 września – informuje Grzegorz Nowak z zamkowego punktu informacji.  

Wydarzenie rozpocznie przejazd kolumny rowerowej ulicami Raciborza, która startując z Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu, po godzinie dotrze na dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Tam na uczestników czekać będą liczne atrakcje. Przedsięwzięcie zakończy zabawa, w której uczniowie będą mieli szansę wygrać rower.

- Zaplanowaliśmy także poczęstunek i gadżet, który każdy z uczestników imprezy otrzyma na własność. Warto być z nami tego dnia! - zachęcają organizatorzy. 

Komentarze

Dodaj komentarz