post image
Archiwum.

Porozumienie zakłada, że od 1 września zostaną wdrożone nowe tabele stawek płac zasadniczych, wyższych od dotychczasowych o 1,6%, co wraz ze wzrostem płac zasadniczych o 3,4% od lipca tego roku, pozwoli zrealizować wzrost stawek płac o 5%. Jednocześnie od 1 października, wartość posiłku profilaktycznego (tzw. flapsów) będzie wynosić 21 zł za dzień przepracowany.

1 października pracownicy JSW otrzymają także nagrodę jednorazową, której wysokość będzie uzależniona od grupy pracowniczej. Nagrody te będą wynosiły odpowiednio:

  • 4 300 zł – dla pracowników zatrudnionych pod ziemią,
  • 3 500 zł – dla pracowników zatrudnionych w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla
  • 3 100 zł – dla pozostałych pracowników.

Jak czytamy w zawartym porozumieniu, nagroda zostanie przyznana w związku "ze znaczącym wzrostem cen towarów i usług konsumpcyjnych, a także biorąc pod uwagę brak wzrostów płac w latach 2019-2020". Zawarte porozumienie kończy spór zbiorowy, dotyczący wynagrodzeń w JSW i wyczerpuje żądania organizacji związkowych w tym zakresie. 

Warto dodać, że za 2020 rok Jastrzębska Spółka Węglowa odnotowała ponad 1,5 mld zł straty netto, zaś za pierwsze półrocze 2021 roku 330,5 mln zł. 

Komentarze

  • U451 He, he, he. Tak zwane "Matusiakowe" :-)
  • górnik zofiówka szybciej sie nie dało ?!?!

Dodaj komentarz