Archiwum Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet 
Archiwum Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet 

Po przerwie covidowej wreszcie doszła do skutku gala Osobowość Roku 2019/2020, na której miałam zaszczyt odebrać statuetkę. Przaja WOM i dziękuję za wasze głosy na moją osobę. Postaram się jeszcze bardziej działać w waszym imieniu, aby nasze otoczenie stawało się lepsze, a wasze głosy były słyszalne. Bo jest co robić i jest o co walczyć, i to na wielu płaszczyznach. 

W minioną sobotę ulicami Katowic przeszedł piąty marsz równości, piękne kolorowe wydarzenie. Radość, miłość, jedność nas otaczała. Pierwszy raz na takim marszu była ze mną moja córka, uśmiech jej z twarzy nie schodził, była zachwycona. Jestem z niej bardzo dumna. Choć świat stawia przed nią trudne wyzwania, wiem, że sobie poradzi, to między innymi dla niej stawiam opór i walczę o zmiany, aby świat, który ją otacza stał się lepszy, w którym każdy będzie akceptowany, bez podziałów, w którym kobiety, dumnie z podniesioną głową będą kroczyć przez życie, z pełnią praw, mogły decydować o sobie i swoim ciele, które nie będą traktowane jak podręczne. 

Może jestem naiwna, ale wiem, że ten czas nadejdzie. Każdy ma prawo kochać i być kochanym, nikt nie powinien ingerować w nasze uczucia oraz strefę intymną. Polityka czy też Kler, powinni wspierać, a nie dzielić na lepszych czy też gorszych. Oni są dla ludzi, nie odwrotnie, jeśli tego nie rozumieją powinni zrezygnować z tych ciepłych posadek i schować się ze wstydu. Przez te wszystkie ostanie wydarzenia w naszym kraju, zauważyłam, że ludzie stają się coraz bardziej apolityczni i antykościelni. 

Rozpiernicz na każdej płaszczyźnie, zakłamania w tv szczujni, podręcznikach szkolnych i bzdur z ambony, mogą doprowadzić do coraz większych podziałów i fali nienawiści człowieka do człowieka. Zatrzymajmy to wreszcie, razem możemy zakończyć ten etap pogardy. 
 

Komentarze

  • ola 26 września 2021 11:11kobiety, dumnie z podniesioną głową będą kroczyć przez życie, z pełnią praw, mogły decydować o sobie i swoim ciele, "-a co z prawami tych malych poczetych dzieci ktore trzymalas za reke gdy dorosly?_a moze zrobmy tak; tą Twija corke ktoea juz cos przezyla podajmy temu usunieciu a to kale co jeszcze nic nie uzylo ,dajmy mu szanse przezyc choc jeden dzien.hmm
  • rocky 15 września 2021 09:52" (...) zauważyłam, że ludzie stają się coraz bardziej apolityczni i antykościelni. " Jak zwykle niezwykle cenne i jakże trafne spostrzeżenia :-))) Oczywiście gratulacje są żartem - jeśli Pani zauważyła to ostatnio, to gratuluję spostrzegawczości - 90 procent Polaków widzi to od lat

Dodaj komentarz