post image
Materiały prasowe Zaprasza Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, który realizuje projekt „DbajMY, ReagujMY, SegregujMY”

Zaprasza urząd gminy i miasta, który realizuje projekt „DbajMY, ReagujMY, SegregujMY”. Jego celem jest promocja troski o środowisko naturalne, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowej gospodarki odpadami. 23  września od godz. 16 do 19 na terenie Zameczka w Leszczynach zaplanowano liczne atrakcje. W programie warsztaty edukacyjne prowadzone przez specjalistów - m.in. z kompostowania, roślinnej kuchni zero waste, tworzenia bomb nasiennych, upcyklingowych toreb z t-shirtów, domków dla owadów, domowego ekoogródka. Będą także ekoanimacje dla najmłodszych.

- Szczególnie polecamy nawiązującą do ekologii i historii zameczka grę miejską, którą poprowadzi grupa aktorów. Nie zabraknie oczywiście koncertu zespołu Carrantuohill, od lat współpracującego z gminą podczas pikników proekologicznych „Zielona Wyspa Śląsk” - zapowiada Hanna Piórecka-Nowak, rzeczniczka magistratu.

Dla najmłodszych przygotowano podłogowe gry edukacyjne o zasadach prawidłowej segregacji odpadów, które trafią do wszystkich gminnych przedszkoli. Przygotowano także planszówki dla całych rodzin, nawiązując do ekologii zabiorą uczestników rozgrywek w kilka ciekawych miejsc na terenie Czerwionki-Leszczyn.

- Opracowaliśmy także i wydaliśmy książeczki edukacyjne oraz rodzinne zeszyty zadań. Publikacje te poruszają ważne kwestie ekologiczne i wyjaśniają zasady segregacji i recyklingu. Zawierają dobre rady i ciekawostki z zakresu segregacji odpadów, a także krzyżówki, rebusy, gry i zabawy. Bohaterami obu wydawnictw jest Zielona Drużyna - Tosia, Miśka i Tomek - informuje rzeczniczka.

Trójka bohaterów pokaże jak prawidłowo segregować śmieci a także jak ograniczyć ich produkcję, przy okazji zabierając uczestników do zameczka w Leszczynach, na Pojezierze Palowickie czy osiedle familoków. Gry, broszury i książeczki będą bezpłatnie rozdawane mieszkańcom, a ponadto 500 bawełnianych toreb na zakupy, saszetki z nasionami kwiatów i słoiki z miętą, dla tych, którzy jeszcze nie poczuli "mięty" do Czerwionki-Leszczyn.

Komentarze

Dodaj komentarz