post image
KPP Wodzisław Policjanci z Rydułtów interweniowali wobec mężczyzny, który na ul. Ofiar Terroru miał się rozbierać

Policjanci z Rydułtów interweniowali wobec mężczyzny, który na ul. Ofiar Terroru miał się rozbierać. Funkcjonariusze zastali częściowo rozebranego 33-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, który zachowywał się nieracjonalnie i logiczny kontakt z nim był utrudniony.

- Mężczyzna miał przy sobie woreczek strunowy z białym proszkiem. Woreczek z zawartością zabezpieczono, natomiast mężczyznę zatrzymano. Teraz odpowie za posiadanie ponad 4 gramów substancji psychotropowej – informuje wodzisławska policja.

Dzielnicowi z Pszowa podjęli interwencję wobec czterech osób, które przebywały w pojeździe marki Alfa Romeo zaparkowanym na ul. Sportowej w Pszowie. 

- U jednej z osób mundurowi ujawnili woreczek strunowy z białym proszkiem, który został zabezpieczony. 18-letni właściciel znaleziska, mieszkaniec powiatu rybnickiego został zatrzymany. U tego mężczyzny policjanci ujawnili kolejne woreczki z białym proszkiem, które ukrył w swoich butach. Przy 18-latku ujawniono łącznie prawie 6,5 gramów substancji psychotropowej – dodaje rzeczniczka.

Co grozi za posiadanie narkotyków

Art. 62 ust. 1 Ustawy z dn.. 29 lipca 2025 r. o przeciwdziałaniu narkomanii - Kto wbrew przepisom ustawy posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności od 1 miesiąca do lat 3.
 

Komentarze

Dodaj komentarz