post image
Pixabay.com

W czwartek, 16 września w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych, odbędzie się turniej debat oksfordzkich, podczas którego młodzi ludzie będą mieli sposobność poćwiczyć retorykę w takich tematach, jak wyłączanie przestrzeni miejskich z ruchu samochodowego, komunikacja autobusowa, a także elektromobilność na dwóch kółkach. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele urzędu miasta oraz Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku.

W piątek, 17 września startuje weekendowa akcja promocyjna rybnickiego roweru miejskiego. Przez cały weekend pierwsza godzina wypożyczenia roweru miejskiego będzie za darmo – opłata w całości wraca na konto użytkownika.

W sobotę, 18 września śledźcie bacznie facebookowy profil Oficera Rowerowego w Rybniku – będzie konkurs z ciekawymi nagrodami. Konkurs, rzecz jasna, rowerowy -  a dokładniej zabawa w stylu: zgadnij gdzie w Rybniku zrobione zostały zdjęcia związane z rowerem.  Na pierwsze 3 osoby, które podają prawidłową odpowiedź, czekają abonamenty na hulajnogi.

W organizację ETZT włącza się Polska Izba Rozwoju Elektromobilności. W poniedziałek, 20 września odbędzie się spotkanie z rybnickimi taksówkarzami, podczas którego przedstawione zostaną informacje na temat rozwoju elektromobilności. Każdy z uczestników będzie mógł sam ocenić, w jakim stopniu już dziś warto zainteresować się wymianą pojazdu na taki, który jest między innymi cichszy.

Drugie spotkanie, poświęcone elektromobilności, odbędzie się we wtorek, 21 września, a jego adresatami będą przyszli elektrycy z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki. Także oni będą mieli okazję namacalnie rozwiać wszelkie kwestie związane z eksploatacją samochodów elektrycznych i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Tradycyjnie już finał tygodniowych wydarzeń to Dzień bez Samochodu, czyli środa, 22 września.

- Tego dnia w sposób szczególny zachęcamy kierowców samochodów, by wzięli swój dowód rejestracyjny i całkowicie za darmo wypróbowali komunikację miejską. Zachęcamy, by choć raz, symbolicznie tego dnia skorzystać z oferty Zarządu Transportu Zbiorowego i przejechać się autobusem - informuje Lucyna Tyl z rybnickiego magistratu.

Komentarze

Dodaj komentarz