Zadbaj o siebie jesienią
  1. Wprowadź jesienne rytuały. Dotychczas wykonywane przez nas codzienne czynności warto wzbogacić o dodatkowy czas. Jeżeli wstaniemy 15 minut wcześniej, to mamy możliwość wypicia kawy lub gorącego mleka przy rozkoszowaniu się chwilą ciszy i spokoju. Rankiem warto wprowadzić również aktywność fizyczną – nie musi być szczególnie obciążająca. Dobrym pomysłem będzie joga, którą da się uprawiać w domu oraz na dworze.
  2. Zadbaj o ciało. W okresie jesiennym nasza skóra staje się bardziej sucha, dlatego warto wprowadzić do swojego życia oleje – zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.
  3. Oczyść się. Zdaniem ekspertów jesienią dobrze jest oczyścić ciało z toksyn. Istnieje na to kilka sposób, m.in. głodówka czy picie odpowiednich naparów ziołowych. Konkretną metodę należy skonsultować ze specjalistą.
  4. Regularnie wietrz mieszkanie. Choć w czasie jesieni najchętniej nie wychodzilibyśmy z łózka i spod ciepłej kołdry, to warto pamiętać regularnym wietrzeniu mieszkania. Najlepiej robić to codziennie, zarówno rano, jak i wieczorem. Nadmiernie nagrzane oraz suche powietrze niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i może skutkować negatywnym wpływem na włosy, skórę oraz płuca.
  5. Zdrowo się odżywiaj. Ten nawyk powinniśmy wprowadzić do swojego życia na stałe. W okresie jesiennym warto jednak w sposób szczególny postawić na posiłki rozgrzewające oraz lekkostrawne. Odpowiednie będą pokarmy odżywcze oraz bogate w białko.

Komentarze

Dodaj komentarz