post image
Pet Patrol Rybnik / Facebook.com

- Pod naszą opieką aktualnie jest kilkadziesiąt kotów… dochodzimy do liczby 70. Dorosłe, kilkumiesięczne, kilkutygodniowe. Każde z nich ma swoje potrzeby żywieniowe, a nasze możliwości właśnie się skończyły. Zapasy jedzonka i mleka dla maluchów świecą pustkami - apelują o pomoc wolontariusze.

Ważne, aby przekazywane karmy były odpowiedniej jakości. To szczególnie ważne dla tych zwierząt, które trafiają do rybnickiej fundacji osłabione i po wypadkach.

- Koty to zwierzęta mięsożerne. Warto więc stosować w ich diecie karmy wysokomięsne, czyli takie w których skład wchodzi wysoka zawartość mięsa, ale nie wchodzą zboża. Taka dieta jest najlepiej przyswajalna dla kocich żołądków które z kolei czerpią bardzo znikome wartości z roślin których nie trawią. Karmiąc nasze kotki wysokomięsną karmą zapewniamy im prawidłowy rozwój i odporność na różne choroby. Dlatego jedna puszka z lepszym składem jest dla nas cenniejsza niżeli kilka z małowartościowym z większa ilością wypełniaczy od mięsa! - dodają w fundacji.

Jakie karmy można przekazywać? To między innymi: Animonda, Feringa, Brit Care, Dolina Noteci, Real Nature, które dostępne są w sklepach zoologicznych.

Jedzenie można dostarczać do Pet Patrolu, który jest dostępny podczas dyżurów pod adresem: Rybnik, ulica Karola Miarki 13. Paczki można zamawiać także bezpośrednio do Eko Domku, znajdującego się w Rybniku przy ulicy Chrobrego 21. 

O działalności rybnickiego Pet Patrolu można przeczytać tutaj: Z miłości do zwierząt. Poznajcie działalność wolontariuszy rybnickiego Pet Patrolu!

Komentarze

Dodaj komentarz