Materiał partnera
Materiał partnera

Hokej na lodzie w Polsce ma stałą rzeszę fanów. Nie jest ona może tak liczna, jak w przypadku piłki nożnej, żużla, czy siatkówki, ale zainteresowanie rywalizacją na tafli jest – widać to po frekwencji na trybunach, oglądalności najlepszych drużyn i zakładach bukmacherskich, gdzie hokej jest w czołówce. Typy hokejowe cieszą się popularnością i to niezależnie czy dotyczą PHL, NHL, czy turniejów Ligi Mistrzów lub Mistrzostw Świata.

Cenne lekcje dla hokeistów z Jastrzębia

Oczywiście różnica poziomu gry jest zauważalna gołym okiem, pomiędzy PHL a NHL jest przepaść wielkości krateru. Różnicę widać było choćby w pierwszych meczach mistrza Polski JKH GKS Jastrzębie w hokejowej Lidze Mistrzów z Salzburgiem i Bolzano, choć dla polskiej drużyny to niezwykle cenne lekcje i szansa sprawdzenia się z europejskimi drużynami. To wszystko jednak nie oznacza to, że polski hokej to nie jest dobra rozrywka i ciekawe widowiska. Kibice kochają niespodzianki, a takowe w „naszym” hokeju są. Najlepszym przykładem jest historia wspomnianego JKH GKS, który w poprzednim sezonie był rewelacją, a szarża jastrzębian zakończyła się wygranym finałem ligi z Cracovią i pierwszym, historycznym mistrzostwem Polski w hokeju na lodzie. 

Typy na hokejowego mistrza w nowym sezonie

Jastrzębska sekcja hokejowa swoją tradycję rozpoczęła w 1963 roku. Jednak na pierwsze sukcesy kibice musieli czekać ponad pół wieku! Dopiero druga dekada XXI wieku była sygnałem, że nadchodzą lepsze lub tłuste (jak kto woli) lata. Brązowe medale w 2014 i 2020 roku, srebra w 2013 i 2015, no i tak jak wspomnieliśmy, wygranie ligi w 2021 roku. Od pewnego czasu JKH GKS to nie ligowy średniak, ale zdecydowanie coś więcej. A że w sporcie doświadczenie i radzenie sobie z presją, to niezwykle ważne aspekty, jastrzębska drużyna wydaje się coraz mocniejsza, dlatego też właśnie rozpoczynający się nowy sezon PHL zapowiada się niezwykle interesująco. Widać to zwłaszcza po kursach na zwycięzcę ligi i medale. W tym pierwszym przypadku analizując kursy STS, szanse na triumf wynoszą odpowiednio:

  • Jastrzębie – 29%
  • Katowice – 22%
  • Tychy – 20%
  • Cracovia 13%

Jak widać, różnice szans są niewielkie, co nie zdarza się często, a grono aspirujących do mistrzostwa jest szerokie i zaliczają się do niego aż cztery drużyny. Tychy i Cracovia od lat dzieliły się złotymi medalami, ale teraz ich dominacja została przełamana. Jastrzębianie nie tylko są faworytem (lekkim) do mistrzostwa, ale również do TOP 3. W tym przypadku szanse są największe i wynosiły przed startem sezonu aż 76%.

Tak jak wspominaliśmy, niespodzianki się zdarzają, ale gracze lubią typować wyniki hokeja. W zakładach bukmacherskich na graczy czeka nie tylko ciekawa i dość bogata oferta, ale również różnego rodzaju promocje, do których zaliczymy m.in.: bonusy powitalne czy freebet. Aby z nich skorzystać, wystarczy założyć konto i/lub śledzić ofertę bonusową wraz z rozgrywkami. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Komentarze

Dodaj komentarz