Ireneusz Stajer Jedna z poprzednich edycji biegu
Ireneusz Stajer Jedna z poprzednich edycji biegu

Od kilku tygodni trwają zapisy do największej imprezy biegowej w naszym mieście. Powoli wypełnia się limit uczestników biegów. Głównym sponsorem jest firma Nifco. Patronują prezydent – Waldemar Socha i przewodniczący Rady Miasta Żory – Piotr Kosztyła.

Tradycyjnie impreza obejmuje dwa dystanse. W biegu po zdrowie na 2,5 km – do wykorzystania pozostają jeszcze 232 miejsca.
W biegu głównym na 10 km do dyspozycji jest jeszcze 204 miejsc. Limit w każdym z biegów to 500 osób.

Zapisy online trwają do 6 października.

Już wkrótce zostanie zaprezentowany pamiątkowy medal oraz gadżety dla uczestników.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach już po raz czternasty przystępuje do organizacji Żorskiego Biegu Ulicznego – największej i najważniejszej imprezy sportowej w naszym Mieście. Od 2008 roku jest organizatorem tego wyjątkowego sportowego wydarzenia. W pierwszej edycji imprezy wystartowało 375 zawodników, a w kolejnych coraz więcej. Od wielu lat bieg jest jedną z największych imprez biegowych w regionie.

Tuż przed pandemią w 2019 roku na starcie zgromadziło się blisko 2 tysiące osób. Przez ostatnich 13 lat pobiegło już prawie 15 tysięcy osób. Pomimo trwającego stanu epidemiologicznego, MOSiR organizuje kolejną edycję biegu w nieco zmodyfikowanej wersji z mniejszym limitem biegaczy, ograniczeniem sytuacji gromadzenia się uczestników w hali sportowej oraz z zachowaniem obostrzeń i zasad epidemiologicznych obowiązujących w dniu wydarzenia.

Zawodnicy, jak zawsze rywalizować będą w biegu głównym na 10 km posiadającym atest oraz biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km. Limit w każdym z biegów wynosi 500 osób. Zapisów można dokonać na portalu datasport.pl do biegu głównego w kwocie 40 zł do 20 września, w kwocie 60 zł do 6 października lub w dniu zawodów 120 zł, natomiast do biegu po zdrowie w kwocie 10 zł do 6 października lub w dniu zawodów 20 zł. Zawodnicy biegu głównego będą mogli rywalizować aż w 10 kategoriach wiekowych oraz kategorii generalnej kobiet i mężczyzn a na zwycięzców czekają  wysokie nagrody finansowe. Dla wszystkich uczestników zarówno biegu głównego jak i biegu po zdrowie przygotowano atrakcyjne pakiety startowe oraz udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

www.zory.pl

Komentarze

Dodaj komentarz