Zdjęcie: Robert Lewandowski.
Zdjęcie: Robert Lewandowski.

Grażyna Kohut miała 62 lata. Od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą. Przez wiele lat była dyrektorką Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku. Z Tyglem związana była niemal od zawsze. Po przejściu na emeryturę wystartowała w wyborach samorządowych, uzyskując mandat radnej. 

- Życie jest zawsze bardzo bezcennym darem. Tak samo darem było życie Grażynki. Sami najlepiej wiemy, że ona ten dar wykorzystała bardzo dobrze - słyszeliśmy podczas mszy św.

W ostatniej drodze śp. Grażyny Kohut wzięli udział samorządowcy oraz prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

- W imieniu całej naszej wspólnoty samorządowej kieruję słowa do pani Grażyny Kohut. Chciałem jej podziękować za lojalność dla naszego miasta. W czasie obecności w radzie miasta właśnie to miała na sercu. Rozumiała to miasto i nim żyła. Dziękuję także za jej uśmiech, który będzie najbardziej obecny w naszej pamieci. Idźmy z tym uśmiechem dalej przez życie, bo po człowieku zostają czyny i pamięć. Dobre czyny i dobra pamięć - mówił prezydent Rybnika.

- Kaj żeś to poszła mamusiu? Cołki czas żeś mi godała, że mosz jeszcze tela planów. [...] Była absolutnie wielkim człowiekiem, kobietą jak dzwon. Żywym przykładem, że jako ślązaczka może bardzo, bardzo wiele. Kochała Tygla. Zaryzykuję stwierdzenie, że zastała Tygiel drewniany, a zostawiła marmurowy  - mówił europoseł Łukasz Kohut.

Kochała "Sen o Victorii"

- Kochała podróże, wycieczki, towarzystwo dobrych ludzi, dobre kino i teatr. Uwielbiała "Sen o Victorii". Na każdym koncercie Dżemu dzwoniłem do niej, kiedy grali "Victorię" - wspominał Łukasz Kohut.

Śp. Grażynę Kohut pożegnali także koleżanki i koledzy z pracy, z którymi współpracowała przez wiele lat. 

- Żegnamy dzisiaj naszą panią dyrektor. Zespół Szkół Technicznych w Rybniku był ważną częścią jej życia, niemal równie ważną jak rodzina. Stąd płynie nasz żal i poczucie straty. Rybnicki Tygiel to było jej życie, a ona wpisała się w dumną i piękną historię tej szkoły. Wielu z nas było świadkiem tego, jak wprowadzała w życie szczytne idee Tygla - podkreślali jej współpracownicy.

Śp. Grażyna Kohut zostanie zapamiętana jako silna kobieta, która z pasją kształciła kolejne pokolenia młodych rybniczan, a potem swój potencjał i energię skierowała na sprawy wspólnoty samorządowej Rybnika. 

Redakcja portalu enowiny.pl i Tygodnika Regionalnego Nowiny, składa najszczersze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom śp. Grażyny Kohut.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz