post image
fot. pixabay.com

1. Zaprzestanie starania się po wejściu w związek. Nietrudno zaobserwować, że na etapie zalotów i wzajemnego zdobywania się, obie strony bardzo się starają, aby wypaść jak najlepiej. Wykazują duże zainteresowanie drugą osobą, są kreatywne w wymyślaniu sposób na wspólnie spędzany czas, obdarowują się spontanicznie prezentami, słowem - starają się jak mogą. Niestety, po "zdobyciu" drugiej osoby zapał zwykle mija i wielu osobom wydaje się, że od tej pory nie muszą już wkładać wysiłku ani większych starań w dbaniu o powstały związek. Nic bardziej mylnego! Właśnie to zaprzestanie starania się, nadmierna rutyna, brak kreatywności - to nawyki, które zdecydowanie nie służą relacji i mogą spowodować, że z czasem ta się rozpadnie.

2. Brak pielęgnowania czasu spędzanego razem. Na początku związku lub jeszcze na etapie zalotów, czas spędzany razem - naprawdę jest czasem spędzanym razem. Poświęcamy czas drugiej osobie, angażujemy się w rozmowę z nią lub wspólne wykonywanie jakichś zajęć, słuchamy z uwagą tego, co do nas mówi. Po czasie natomiast... wspólne spędzanie czasu to przeglądanie instagrama i portali społecznościowych (każdy rzecz jasna osobno - na swoim smartfonie), cisza zamiast pasjonującego dialogu, brak flirtowania i wzajemnego adorowania się. Gwarantujemy, że to do niczego dobrego nie prowadzi. 

3. "Domyślanie się" i fochy. Oczekiwanie tego, że druga strona zawsze będzie na tyle domyślna i rozpoznająca nasze niewyrażane życzenia, jest niedojrzałe i naiwne. Podobnie jak znane wielu parom "fochy" oraz "ciche dni". Jeśli chcecie zniszczyć waszą relację, to te nawyki z pewnością wam w tym pomogą! Zamiast tego polecamy dojrzałą, szczerą rozmowę dwojga dorosłych ludzi - o swoich oczekiwaniach, pragnieniach, ewentualnych sprawach, które sprawiły nam przykrość. 

4. Skupianie się na negatywach. Ten nawyk niszczy nie tylko bliskie relacje, ale też rujnuje nasze codzienne życie. Zamiast wytykać partnerowi czy partnerce potencjalne wady czy popełnione błędy, może lepiej skupić się na pozytywach i tym, co dobrego stara się dla nas robić druga osoba? Zapewniamy, że to znacznie korzystniej wpłynie na waszą wzajemną relację; poprawi także wasze samopoczucie i korzystanie wpłynie na samoocenę i poczucie własnej wartości. 

Komentarze

Dodaj komentarz