Archiwum Karol Szymura, Radny Rady Miasta Rybnika, Prawo i Sprawiedliwość
Archiwum Karol Szymura, Radny Rady Miasta Rybnika, Prawo i Sprawiedliwość

Ostatnimi czasy wraz z fundacją, w której jestem członkiem zarządu realizujemy projekty m.in. w celu krzewienia patriotyzmu wśród młodego pokolenia, ale także dla Kół Gospodyń Wiejskich. Dlaczego? Uważam, że nasze tradycje (których część wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), a zwłaszcza Śląska kultura zasługuje na pielęgnację wśród młodego pokolenia. Dlatego też w trzech różnych częściach województwa (w tym w Gaszowicach) postanowiliśmy zorganizować konkurs "Maszkiety i Konkrety - przegląd Śląskiej Kultury Regionalnej".

Kolejnym projektem, który realizuje przy współpracy z innymi fundacjami to np. Aktywny e-senior i działalność na rzecz aktywizacji seniorów w usługach cyfrowych. Dlaczego o tym piszę? Po pierwsze dlatego, że bardzo często spotykam się z głosami o braku informacji o takich działaniach, po wtóre ponieważ jeśli jesteś moim czytelnikiem to doskonale wiesz, że najważniejsza jest chęć realizacji swoich zamierzeń i konsekwencja; zaś po trzecie ponieważ wiele osób mówi, o chęci integracji środowiska. Zauważyłem przez ostatnie lata swoich działań społecznych, że największym problemem dzisiejszych przedsięwzięć jest brak "liderów" danych społeczności, którzy animują powyższe aktywności.

Dlatego też wcześniejsze felietony mają za zadanie wykazanie, że pewne umiejętności jak np. tworzenie naszych przyzwyczajeń i nawyków, można wykorzystać zarówno w życiu codziennym każdego z nas, jak i również w zdobywaniu kompetencji lidera grupy. W związku z tym jeśli jesteśmy zdeterminowani to możemy organizować życie dla siebie nawzajem. Organizowane przeze mnie działania dla Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie jako młodzi ludzie spotkaliśmy się z przekazywaniem tradycji wśród rodzin, które z pełnym zaangażowaniem poświęciły się organizacji swoich stoisk i ogromem ciepła dzieliły się swoimi daniami z festynowymi gośćmi są dla mnie najlepszym przykładem na to, że Ty też powinieneś zacząć organizować coś dla swojego otoczenia, być może nie w takiej skali, ale np. cotygodniowe schadzki dla swoich najbliższych 6 osób? Co ty na to? 
 

Komentarze

  • lulu 29 września 2021 14:28Ojoj, pan radny znów szaleje. Napisał: "Ty też powinieneś zacząć organizować (...) np. cotygodniowe schadzki dla swoich najbliższych 6 osób?" . Panie radny, kłania się Słownik Języka Polskiego. Tam pozna pan znaczenie słowa SCHADZKA. :-)))))))))

Dodaj komentarz