fot. pexels.com
fot. pexels.com

Bycie interesującą, godną uwagi osobą nie jest równoznaczne z chęcią wyróżniania się na siłę czy udawania kogoś, kim się nie jest. Jeżeli z natury jesteś tzw. nudziarzem, to... bądź nim dalej, ale w nieco inny sposób.

1. Atrakcyjny wygląd. Nie oszukujmy się, żyjemy w czasach kultu piękna i młodości. Ciężko od tego uciec. Nie oznacza to jednak, że od razu masz zbierać na drogie i inwazyjne operacje plastyczne. Na początek wprowadź podstawy: dbałość o regularną higienę, pielęgnowanie ciała i skóry twarzy, delikatny makijaż w przypadku kobiet, dobrze dobrana fryzjera w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Wygląd, to pierwsze, co widzą inni i po czym oceniają nas na samym początku. Zadbaj o niego! Dobrze jest co jakiś czas dodać do swojego ubioru coś bardziej ekstrawaganckiego, aby bardziej przyciągnąć uwagę, np. duży wisiorek w intensywnym odcieniu, albo kolorowe buty u panów. Decyzja należy do nas.

2. Bądź dumny. Z siebie, ze swojego wyglądu, ze swojego życia - niezależnie od tego, jakie ono jest! Czując dumę ze swojej pozycji życiowej i tego, kim jesteś, otoczenie odbiera cię jako osobę pewną siebie, godną zainteresowania, sprawia to, że ludzie chcą cię bliżej poznać! Jeśli masz poważny problem z tym, by pokochać siebie i swoje życie, to warto udać się po specjalistyczną pomoc do dobrego terapeuty.

3. Postaw na optymizm. W świecie pełnym problemów ciężko zachować optymistyczną, radosną postawę. Jednak to ona sprawia, że ludzie do nas lgną i pragną przebywać w naszym towarzystwie. Pesymizmem i malkontenctwo to drogi na skróty - takich ludzi jest najwięcej, bo znacznie łatwiej narzekać, niż wziąć życie w swoje ręce - dlatego wyróżnij się w tym tłumie ponuraków!

4. Miej swoją pasję. Może to banał, ale żeby zainteresować sobą innych, sam musisz być osobą interesującą. Nie musisz robić niczego wyjątkowego, bo nie w tym rzecz. To może być malowanie, robienie na drutach, śpiew, gra na instrumencie, pisanie wierszy, gotowanie, motoryzacja - właściwie wszystko. Wybór jest nieograniczony i zależy wyłącznie od twoich osobistych preferencji. Jeżeli nie wiesz, w czym jesteś dobry albo czym mógłbyś się zająć w wolnym czasie, to szukaj wydarzeń w swoim mieście, uczestnicz w nich i może w którymś momencie poczujesz, że to jest właśnie to, co najbardziej chwyta cię za serce.

5. Bądź charyzmatyczny. Niektórzy z nas się z tym rodzą, inni zaś muszą się tego nauczyć. Charyzma to coś, co wyróżnia cię na tle innych i sprawia, że aż chce się z tobą przebywać i czerpać od ciebie inspiracje. Miej swoje zdanie na wiele tematów, wyrażaj je głośno i odważnie, uczestnicz w ciekawych wydarzeniach, postaw na intrygujący styl ubioru (o ile jest to zgodne z tobą) - szukaj czegoś, co uczyni cię bardziej wyjątkowym od większości ludzi. Na pewno masz to w sobie!

Komentarze

Dodaj komentarz