fot. pexels.com
fot. pexels.com

Na co warto zwrócić uwagę przed randką i w trakcie jej trwania, aby spotkanie było udane i przyniosło dwóm stronom korzyści?

1. Odpowiednie nastawienie. Randka, którą uznamy za udaną, należy do naszej subiektywnej opinii. Zatem przed zdecydowaniem się na spotkanie z kimś, warto postawić sobie cele, które chce się osiągnąć, a także wyobrazić sobie siebie w tej randkowej scenerii. Najlepiej pójść w tej kwestii na kompromis i wspólnie wypracować to, gdzie chcecie się spotkać i w jaki sposób spędzić czas, aby później żadna ze stron nie doznała rozczarowania. 

2. Odpowiedni wybór miejsca. Wbrew pozorom nie jest to tak nieistotne, jak może się pozornie wydawać. Najlepsze są takie miejsca, które nas do czegoś inspirują i same pomagają nasunąć tematy do rozmowy na dany temat. Dzięki ciekawemu otoczeniu randka staje się bardziej ożywiona, a także dochodzić do wyeliminowania (choć w części) ewentualnego spięcia czy zdenerwowania. Dobrze jest, jeśli co jakiś czas jakieś elementy przykuwają Waszą uwagę, byście nie musieli nieustannie wpatrywać się w siebie i źle znosić męczącej i pojawiającej się niekiedy ciszy.

3. Zadbany wizerunek zewnętrzny. Choć to powszechnie wiadoma sprawa, to o dziwo wciąż ją lekceważy lub co najmniej traktuje z przymrużeniem oka. Natomiast: "jak nas widzą, jak nas piszą". Strój powinien być odpowiednio dobrany, np. elegancki, kobiety mogą podkreślić swoją urodę biżuterią albo jakimś ciekawym, niespotykanem elementem ubioru. Ważne jest, byśmy byli estetyczni i zadbani, ale jednocześnie pozostawali w tym wszystkim sobą i nie udawajmy kogoś zupełnie innego, niż jesteśmy w rzeczywistości.

4. Właściwy styl prowadzenia rozmowy. Rozmowa na randce wcale nie jest łatwa, bo obie strony są zazwyczaj dość mocno zdenerwowane i pragną za wszelką cenę wypaść jak najlepiej. Po pierwsze zacznijmy od dobrego myślenia o sobie - jeżeli ta osoba chce się z nami umówić, to widocznie dostrzegła nasz potencjał; widzi w nas coś, co warto bliżej poznać. Po drugie - naucz się również słuchać. To kluczowe, jeśli pragniemy wiązać z kimś relację. Z jednej strony - zainteresowanie rozmówcy sobą, swoimi poglądami, patrzeniem na życie; zaś z drugiej aktywne, wnikliwe słuchanie i dopytywanie o szczegóły odnośnie spraw, które wypowiada druga strona.

Oczywiście, idealny przepis na najlepszą randkę nie istnieje, ale wcielenie w życie tych kilku porad z pewnością pomoże Wam i sprawi, że miło i przyjemnie spędzicie wspólny wieczór. 

Komentarze

Dodaj komentarz