Zdjęcie: UGiM Czerwionka-Leszczyny.
Zdjęcie: UGiM Czerwionka-Leszczyny.

23-letni Sebastian jest byłym absolwentem Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, a także wieloletnim zawodnikiem Olimpiad Specjalnych Polska - Koło PROMYK Rybnik i czołowym zawodnikiem tego klubu.

- Zdobył m.in. - I miejsce w 2015 roku na Mityngu Pływackim Ogólnopolskim w Katowicach oraz brązowy medal na Igrzyskach Zimowych Ogólnopolskich w Zakopanem, w ubiegłym roku wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w pływaniu w aż pięciu konkurencjach. Od września ubiegłego roku dodatkowo trenuje w ramach zajęć organizowanych przez Fundację SONI, której celem jest dążenie do wyłonienia spośród zawodników z zespołem Downa reprezentacji Polski do udziału w międzynarodowych zawodach. Sebastian jest także aktywny zawodowo, pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Czerwionce-Leszczynach - podkreśla UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Sebastian na co dzień trenuje pod opieką Bartłomieja Kuziary w sekcji pływackiej SONI oraz w sekcji pływackiej Olimpiad Specjalnych - Koło PROMYK w Rybniku pod opieką Mirosława Liszki. W Igrzyskach Europy Euro Trigames będzie rywalizował w pływaniu delfinem i stylem dowolnym. 

 

Źródło: UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Komentarze

Dodaj komentarz