pacjent.gov.pl
pacjent.gov.pl

Jak podkreślają specjaliści, rak piersi stanowi około 23% wszystkich zachorowań wśród nowotworów i jest przyczyną około 14% zgonów. Istnieje wiele czynników powodujących to schorzenie, jednak coraz częściej wskazuje się na uwarunkowania genetyczne. W Polsce około 10% przypadków raka piersi występuje u kobiet z mutacją w obrębie genów, najczęściej w BRCA 1. Należy pamiętać, że ryzyko wystąpienia raka piersi wzrasta wraz z wiekiem. 

Profilaktyka przede wszystkim

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na skuteczność leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50–69 lat, które wykonywały badania mammograficzne co rok lub co 2 lata, zmniejszyła się umieralności aż o 25 – 30%! Warto więc badać się systematycznie i nie dopuścić do rozwoju choroby. W ramach profilaktyki raka piersi, NZOZ „MEDICUS 99” Czuczman Sp. J. zaprasza wszystkie kobiety pomiędzy 50–69 rokiem życia na bezpłatne badania mammograficzne. 

Cel programu:

  • obniżenie wskaźnika umieralności w Polsce z powodu raka piersi do poziomu krajów Unii Europejskiej,
  • podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka sutka i wczesna diagnostyka,
  • wprowadzenie na terenie całego kraju ujednoliconych zasad postępowania diagnostycznego.

Co przygotować?

Na wizytę weź ze sobą dokument tożsamości i zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile miałaś robione. Lekarz będzie mógł je porównać z aktualnym wynikiem badania.

Placówka znajduje się w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Dworcowej 1D i realizuje etap podstawowy oraz pogłębiony program. Rejestracja: 32 47 64 550 oraz 32 47 64 555. Szczegóły: www.medicus99.pl.

Komentarze

  • Rekonwalescentka 06 października 2021 10:24To ważne! Badajcie się i dbajcie o siebie

Dodaj komentarz