Materiał partnera
Materiał partnera

Jesienna Polska

Zapomnieliśmy już niestety, co to znaczy złota polska jesień. Pory roku mieszają się ze sobą, czasem niespodziewanie i niezauważalnie. Mimo wszystko warto jesienny czas spędzić w naszym kraju. Gdzie pojechać? Idealnym miejscem są góry. Miłośnicy pieszych wędrówek, czy nawet zdobywania wysokich szczytów, z pewnością będą mogli oddać się ulubionym aktywnościom, podziwiając przy okazji zmieniającą się przyrodę, która przybiera barwy żółte i brązowe. Zwolennicy biernego odpoczynku natomiast, będą mogli zaszyć się w urokliwych zakątkach gór i popijając gorącą herbatę, nadrobić zaległości w czytaniu czy poświęcić czas na beztroską zabawę z dziećmi.

Świetnym rozwiązaniem jest także wyjazd nad Morze Bałtyckie. Zapytacie pewnie, co tam robić, gdy woda jest zimna, brakuje słońca i plaża nie zachęca do przesiadywania na niej? Spacerować! To idealny sposób na relaks. Szum morza, spacer brzegiem oraz podziwianie piękna otaczającej przyrody to jedynie kilka atutów jesiennego wypadu nad Bałtyk. Co więcej, poza sezonem znajdziecie znacznie tańsze noclegi, dlatego warto wybrać dobrą lokalizację, blisko plaży, aby nawet wczesnym rankiem móc udać się na spacer, połączony z podziwianiem wschodu słońca. Atrakcją tego regionu jest także bliskość krajów skandynawskich, do których dopłyniecie promem. Bilety pomoże wam sfinansować szybka gotówka, dzięki czemu nie nadwyrężycie zaplanowanego wcześniej budżetu.

Kraje bliskie i dalekie

Wiele osób decyduje się na szybki wypad poza Polskę. Czy to dobry pomysł? Jak najbardziej! Pamiętajcie jedynie, że przygotowanie tego rodzaju wyjazdu wymaga wcześniejszej rezerwacji biletów lotniczych i noclegów. Możecie to zrobić samodzielnie, skorzystać z pomocy biur podróży lub śledzić specjalne strony, na których publikowane są ciekawe oferty, łączące w sobie zarówno przelot, jak i hotel. Polecieć można niemal w każdy zakątek Europy. Idealną destynacją, pozwalającą zażyć nieco słońca, jest Portugalia. W październiku panują tam dość wysokie temperatury, a lot trwa zaledwie kilka godzin. Wieczór spędzony w towarzystwie muzyki fado będzie świetną okazją do odpoczynku od codziennych obowiązków.

Wiele osób korzysta także z uroków sąsiedniej Hiszpanii oraz jej wysp. Tam również spotkacie świetny klimat, sprzyjający relaksowi. Miłośnicy zwiedzania z kolei na pewno będą zachwyceni wyjazdem do Czech. Do Pragi dostaniecie się samolotami latającymi z wielu lotnisk w Polsce, a koszty biletów, transferu czy noclegów, pomoże wam sfinansować szybka gotówka.

Komentarze

Dodaj komentarz