Poszukując samochodu, który będzie spełniał kilka funkcji jednocześnie, warto spojrzeć w kierunku nowego Opla Crosslanda. Dzięki optymalnym rozmiarom zewnętrznym, to idealny samochód do poruszania się po mieście. Nadwozie w typie SUV-a, pozwoli także na wygodne pokonywanie dłuższych tras, w które będziemy mogli zabrać całą rodzinę. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które proponuje Opel, nawet najdalsza podróż stanie się komfortowa. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia ekonomiczna. W zależności od wersji Crosslanda, zużycie paliwa w cyklu pozamiejskim może wynosić nawet zaledwie 3.3 l / 100 km! To niebywały wynik, zarezerwowany dla silnika wysokoprężnego, o pojemności 1.5 l.

Nieprzeciętna stylistyka
To co wyróżnia nowe modele Opla, to wyjątkowa i minimalistyczna stylistyka. Taki też jest Opel Crossland. Z zewnątrz śmiałe wzornictwo, które dzięki dwukolorowemu nadwoziu przyciągnie uwagę innych uczestników ruchu. Niebywałe wrażenie wizualne powoduje także przedni panel Opel Vizor, który w połączeniu z czerwoną karoserią i czarnym dachem, tworzy niezwykły efekt. Charakter SUV-a podkreślą za to dwukolorowe obręcze kół, rzadko spotykane u innych producentów samochodów. Również dobrze prezentuje się wnętrze samochodu. Nowoczesny wygląd kokpitu, dopełniają komfortowe fotele, które tapicerowane są tkaniną Alcantara. Trzeba przyznać, że wnętrze samochodu jest także niezwykle wszechstronne. Praktyczna przestrzeń bagażowa o pojemności 410 litrów, pozwoli pomieścić wszystko to, co niezbędne każdego dnia. Mało? Bez problemu możesz ją powiększyć nawet do 1255 litrów. Wyjątkowe wrażenie dla kierowcy tworzy za to wysoka pozycja siedząca, która jest charakterystyczna dla samochodów z segmentu SUV-ów.

Nowoczesne rozwiązania
Opel Crossland wyposażony został w szereg nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą na niezwykle komfortową jazdę, podczas której można się także zrelaksować. To przede wszystkim zastosowanie ergonomicznych foteli AGR, które można dopasować do sylwetki pasażerów. Wielokierunkowa regulacja, poduszka wspierająca uda czy elektryczna regulacja podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, umożliwiają optymalne dostosowanie ustawień foteli. Ciekawym rozwiązaniem jest za to przesuwana tylna kanapa, którą możemy dopasować do własnych potrzeb. Oczywiście nie zabrakło także wielu rozwiązań, które poprawiają bezpieczeństwo podczas jazdy. To chociażby zastosowanie reflektorów adaptacyjnych LED, pozwalających znacząco zwiększyć widoczność w każdych warunkach drogowych. Opel Crossland został również wyposażony w układ automatycznego hamowania awaryjnego, który pozwala wykryć zarówno pieszych jak i inne pojazdy, nie dostrzeżonych przez kierowcę. W parkowaniu pomoże za to panoramiczna kamera cofania 180º. Mało miejsca do parkowania? Pomoże w tym asystent parkowania, który poszuka odpowiedniego miejsca i automatycznie zaparkuje Twój samochód! 
Nowy Crossland został wyposażony również w szereg rozwiązań multimedialnych, które sprawdzą się podczas każdej podróży. Nie musisz już martwić się o zakup nawigacji, ładowarki do smartfona czy zestawu głośnomówiącego. To wszystko znajduje się na pokładzie nowego Crosslanda. Praktycznym rozwiązaniem może okazać się także usługa OpelConnect, pozwalająca na bezpieczną jazdę i wsparcie podczas podróży. W razie zdarzenia drogowego, kierowca ma do dyspozycji połączenie alarmowe, możliwość wezwania pomocy drogowej czy uzyskania informacji o statusie pojazdu. To innowacyjne rozwiązanie przy użyciu aplikacji MyOpel pozwoli na wyświetlenie na ekranie smartfona szczegółów podróży, ostatniej lokalizacji pojazdu, czy pozwoli wyznaczyć trasę do zaparkowanego pojazdu. Opel Crossland, jest więc idealnym wyborem samochodu, który sprawdzi się w każdych warunkach i zapewni komfort oraz bezpieczeństwo podróży dla całej rodziny.


Szczegółowe dane techniczne nowego Crosslanda oraz pełna oferta, dostępne są w salonach Opel Fijałkowski, znajdujących się w Rybniku, przy ulicy Żorskiej 75 oraz w Jastrzębiu-Zdroju, przy ulicy Armii Krajowej 70.
 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt
3
Baner reklamowy

Komentarze

  • Mark 14 października 2021 19:53Dobrze, że coraz więcej jest samochodów, które mają dach w innym kolorze niż reszta. Szkoda tylko, że trzeba za to dodatkowo płacić
  • guru 19 października 2021 12:13Mam sentyment do tego auta
  • Axis 20 października 2021 13:52Nie powiem, ładny wózek

Dodaj komentarz