post image

Kiedy możemy dzwonić po pogotowie weterynaryjne?

Zadaniem pogotowia weterynaryjnego jest dawanie pomocy potrzebującym zwierzętom. Dużym walorem pogotowia weterynaryjnego jest to, że jest ono dostępne przez całą dobę, dzięki czemu możemy do nich dzwonić o każdej porze dnia i nocy. Dobrym pytaniem jest to, w jakich sytuacjach możemy szukać pomocy u pogotowia weterynaryjnego. Odpowiedź na to pytanie jest niby oczywista, ale mocno rozbudowana. Na pogotowie weterynaryjne 24h możemy liczyć tak naprawdę w każdej sytuacji, kiedy mamy problem ze zwierzęciem, swoim, ale także kiedy chcemy pomóc jakiemuś bezdomnemu zwierzęciu. Pogotowie weterynaryjne 24h możemy wezwać w sytuacjach, kiedy zwierzę zostało potrącone przez samochód, nagle zachorowało i wymaga natychmiastowej diagnozy oraz leczenia, bądź operacji chirurgicznej. Pogotowie weterynaryjne będzie nam potrzebne zawsze, kiedy dochodzi do potrącenia zwierzęcia samochodem, kiedy zwierzę ma jakąś otwartą ranę, która dosyć mocno krwawi lub kiedy połknie jakiś element i zaczyna się krztusić.

Jako właściciele zwierząt bardzo często nie jesteśmy w stanie przewidzieć różnych sytuacji, z tego powodu dobrze jest mieć świadomość, że istnieje coś takiego jak pogotowie weterynaryjne, do którego zawsze możemy się zgłosić po pomoc w ciężkich sytuacjach i mieć pewność, że szybko otrzymamy pomoc. Taki gabinet weterynaryjny jest w stanie udzielić pomocy wszystkim zwierzakom, także tym dzikim i tym, które nie posiadają domu.

Pogotowie weterynaryjne swoją siedzibę ma zazwyczaj w jakiejś lokalnej lecznicy, zdarza się jednak, że nie wiemy, które to miejsce, dlatego warto jest kontaktować się telefonicznie i dzwonić na ogólnokrajowy numer 983. Jeśli jest Ci potrzebne całodobowe pogotowie weterynaryjne Warszawa, odwiedź tę stronę internetową i zapamiętaj to miejsce, żeby w razie potrzeby sięgać tam po pomoc: https://www.wetmarysin.pl/klinika.

Jakie usługi oferuje pogotowie weterynaryjne?

Do zadań jakie pełni pogotowie weterynaryjne należy:

  • całodobowa gotowość do interwencji - niezależnie od tego jaką mamy godzinę dzienną lub nocną, pogotowie weterynaryjne jest gotowe do pomocy chorym zwierzętom. Taki gabinet weterynaryjny świadczy wszystkie usługi w zakresie diagnostyki, profilaktyki oraz w leczeniu zwierząt domowych.
  • wykonywanie badań poszkodowanym zwierzętom w wypadkach samochodowych, a także leczenie pourazowe - w sytuacji, kiedy zwierzę jest potrącone przez samochód czy bierze udział w wypadku, możemy zadzwonić po pogotowie weterynaryjne. Ich zadaniem jest zdiagnozowanie oraz wyleczenie urazu powypadkowego.
  • leczenie urazów powypadkowych u dzikich zwierząt - odpowiedni gabinet weterynaryjny, który posiada pogotowie zdarza się, że musi podjąć się leczenia dzikiego zwierzęcia, które znajduje się gdzieś przy poboczu i jest potrącone. Takie zwierzęta to np. sarna, dzik, jeleń. Kiedy jesteśmy świadkami takiej sytuacji powinniśmy od razu zwrócić się o pomoc do pogotowia weterynaryjnego.
  • transport bezdomnych zwierząt, które zostały poszkodowane w wypadkach - pogotowie weterynaryjne ma obowiązek zawiezienia poszkodowanego zwierzaka do centrum weterynaryjnego, a po zakończeniu leczenia, w przypadku zwierząt bezdomnych, odwiezienia go do schroniska.
  • wizyty domowe - pogotowie weterynaryjne w swojej ofercie posiada również wizyty domowe w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie przewieźć zwierzęcia do przychodni.

Pogotowie weterynaryjne posiada wykwalifikowaną kadrę i każdy pracujący tam weterynarz rozwija swoje umiejętności i poszerza horyzonty w dziedzinie leczenia zwierząt.

Komentarze

  • ja 13 października 2021 13:31Brakuje informacji o cenach i kosztach

Dodaj komentarz