Materiał partnera
Materiał partnera

Strój dla bramkarza i niuanse, które warto znać

Każdy strój dla bramkarza składa się z bluzy, rękawic, spodenek, getrów, ochraniaczy i obuwia. W zależności od pory roku i panującej w danym dniu temperatury bluza może być koszulką z krótkim rękawem. Dobór tych elementów nie zależy tylko od czynników atmosferycznych. Bramkarz musi czuć się maksymalnie komfortowo, a jego ruchy nie mogę być przez nic ograniczone.

Z powyższych powodów stroje bramkarskie szyte są w taki sposób, aby były z jednej strony elastyczne, z drugiej zaś doskonale i ściśle dopasowywały się do ciała. Renomowane komplety bramkarskie i wiele innych akcesoriów futbolowych znajdziesz w sklepie internetowym Zina. Wejdź na https://zina.pl/odziez-pilkarska/stroje-bramkarskie, aby przekonać się, jak dobry strój może zwiększyć Twoją efektywność na boisku!

Sklep piłkarski

Przy wyborze stroju warto zwrócić uwagę na poszczególne jego elementy. Oczywiście strój dla bramkarza można kompletować stopniowo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby od razu zdecydować się na wymarzony zestaw. W futbolu ogromną rolę odgrywa obuwie i nie inaczej jest w przypadku zawodników stojących w bramce. Do dyspozycji piłkarzom amatorom i profesjonalnym graczom oddano obuwie rekreacyjne, pozbawione korków, lanki, czyli buty z niewielkimi korkami z tworzywa sztucznego oraz klasyczne korki futbolowe.

Komplety bramkarskie zawierają także ochraniacze, które zabezpieczają przed przykrymi urazami i kontuzjami. Wkładki umieszczane pod getrami piłkarskimi powinny być wygodne, elastyczne i wytrzymałe. Profesjonalne ochraniacze dla dorosłych zawodników mogą być dość ciężkie dla młodszych entuzjastów piłki, dlatego przy wyborze koniecznie trzeba wziąć pod uwagę dedykowany wiek i przeznaczenie produktu.

Rękawice bramkarskie - podstawa stroju dla bramkarza

Swego rodzaju “wisienką na torcie” i symbolem pracy bramkarza są rękawice bramkarskie. Rękawice są niekwestionowanym atrybutem, który w największym stopniu wpływa na efektywność naszych działań. Od ich rodzaju i wykończenia zależy prawdopodobieństwo kontuzji dłoni przy obronie silnych uderzeń, jak i pewność chwytu. Osoby, które trenują często i intensywnie, z pewnością będą musiały je co jakiś czas zmieniać. Jednak im wyższa bazowa wytrzymałość rękawic bramkarskich, tym dłuższy spodziewany okres ich eksploatacji. Wyróżniamy rękawice przeznaczone do gry amatorskiej i rekreacyjnej oraz profesjonalne rękawice bramkarskie, które są lepiej sprofilowane i wyposażone w grubsze warstwy materiałów izolacyjnych. Przy wyborze poleca się sprawdzić krój rękawic, który powinien być maksymalnie dopasowany do naszych dłoni. Najpopularniejsze rodzaje to Flat, Rollfinger i Negative cut. Gdy już zbierzemy wszystkie elementy stroju, nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć na murawę, aby przetestować je w praktyce!

Komentarze

Dodaj komentarz