ArchiwumPiotr Tomasz Szereda, Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój. 
ArchiwumPiotr Tomasz Szereda, Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój. 

POlityk Donald Tusk szukał dla siebie poparcia próbując wmówić całemu społeczeństwu, że oto obecny Rząd RP ma zamiar wyprowadzić Polskę z UE. Fakt jest taki, że ostatnie miesiące po jego powrocie do krajowej polityki  nadal dawały PiS-owi wzrost sondażowy związany z sytuacją imigrantów na granicy polsko-białoruskiej. 

W tym czasie Platformie Obywatelskiego zabrakło propagandowego paliwa i poparcie dla PO, które zatrzymało się na poziomie 25 proc. To musiało zaboleć, to też musiało wzbudzić nie tylko niepokój wśród polityków PO, ale i sam Donald Tusk zauważył że skończyła się mu premia za powrót z Brukseli.  
Czy byłemu premierowi uda się wzbudzić narodową histerię „urojonym POlexitem” to czas pokaże. Czy byłemu premierowi uda się odwrócić uwagę Polaków od faktu, że „uciekł do Brukseli” to też czas pokaże. Ale czy już Polacy zapomnieli o aferach, zaczynając od afery podsłuchowej, gdzie dowiedzieli w jakim wówczas państwie żyli (afera hazardowa, „Amber gold” itd.)? Raczej nie. Ludzie nadal pamiętają, że Donaldowi Tuskowi w trakcie 7 lat rządów nie udało się wbrew obietnicom, odchudzić administracji, zlikwidować NFZ czy wprowadzić opodatkowania rolników. Natomiast o tym nie zapomną, że udało się mu podnieść wiek emerytalny, podatki i zwiększyć dług Polski. 

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie jest w Europie żadną nowością. Jest tylko potwierdzeniem tego, co trybunał już  zrobił w 2010 i w 2015 r. To samo zrobił również trybunał niemiecki, francuski i z innych krajów. Te wyroki są tylko potwierdzeniem tego, że prawo europejskie ma swoją nadrzędność tylko w obszarach, w których przekazuje się UE kompetencje państw członkowskich. Unia Europejska może tylko tyle i aż tyle, na ile pozwolą suwerenne, wolne, niepodległe, demokratyczne kraje.  

W  naszym suwerennym i demokratycznym kraju, każdy zgodnie z przepisami prawa może manifestować swoje poracie dla projektu jakim jest Unia Europejska. Ja bym nawet na taką manifestację poszedł. Jest jedno „ale”…, są to tylko „urojenia Polexitowe” pana Tuska i jego ugrupowania politycznego, które  szuka swojego elektoratu i szuka też swojego  programu którego obecnie nie ma. Polacy pamiętają, że wybrali w kolejnych demokratycznych wyborach Zjednoczoną Prawicę, bo ma swój program, który stara się zrealizować.  
 

Komentarze

 • Marcin K 18 października 2021 12:53'Na zadawane wielokrotnie pytanie, czy panująca i pęczniejąca drożyzna zaszkodzi władzy, jest tylko jedna logiczna (choć pozornie wręcz przeciwnie) odpowiedź: Nie tylko nie zaszkodzi, ale stanie się dla niej wyborczym paliwem." Gdyby rozdać każdemu 1000 zł wywołało by to dodatkową Inflacje i jest to fakt znany od lat. 500 zł otrzymało każde dziecko a więc praktycznie wszyscy po za rodzinami w starszym wieku i wielu latach pracy które na własne dzieci musieli łożyć sami. Rząd widząc ich oszczędności na kontach postanowił je skubnąć! po co staruchom oszczędności.!. Natomiast 500 zł rozdane dzieciom z patologicznych rodzin zasiliło głownie budżet taty alkoholika a przez to i rządu . Mamy też reakcje na odwrót z rodzin bogatszych wspomogło kupno nowego auta ,budowę domu czy hulajnogi elektrycznej. Dzieci raczej z tej formy bezpośrednio niewiele dostały. To rodzice z tego rozdawnictwa korzystają a kto traci. Na to wszystko trzeba było środków a te środki mają czy mieli jeszcze do niedawna ciężko pracujący. Przecież pan premier Morawiecki fizycznie chyba nigdy nie pracował ,nie zna więc na własnym grzbiecie znoju fizycznej pracy, Religia mówi ukraść lub zabrać można tylko temu który coś sam wypracował. Ot taka obecnie PiS sprawiedliwość.
 • Aldek 18 października 2021 09:43Rząd RP tłumaczy energia w Polsce jest zbyt tania w porównaniu do zachodu ,podobnie gaz. Nic prostszego ,niech zwiększą wartość złotego ii będzie OK. Po co podnosić ceny.
 • Tylko dodać 17 października 2021 20:55"Wielu miało racje, że w Polsce chcieli wprowadzić EURO ".. Teraz już poczuliśmy co oszuści czynią ze złotówkami . Nie tylko strach będzie wyjechać na drogę gdyż Policja będzie polować drakońskimi mandatami, lub dziecko na rowerku albo z hulajnogą wjedzie, że niby pieszy na pasach i was zrujnuje ale nawet na oranżadę Nas już nie będzie stać! Kłamią też, że prąd musi drożeć gdyż jest znacznie tańszy od zachodniego a więc konkurencyjny lecz równolegle energetykom wmawia się, że nie ma u Nich na podwyżki ich płac gdyż produkcja się nie opłaca., Ropa :zerknijcie na wykres z 10 lat za baryłkę , kosztowała już nawet kiedyś ponad 100 dol/bar ,natomiast benzyna w detalu wówczas nie była tak droga..wszystko podatkują we wzrostach akcyzy ale podatku od posiadanego majątku nie wprowadzają ponieważ to Oni musieli by wówczas płacić a nie spracowani pracownicy/wyrobnicy z tysięcy firm.
 • Polska PiS 16 października 2021 16:04To jest hańba! Skandaliczny precedens historyczny, o którym pisze się niechętnie. Dlaczego?>"Emerytury sami zapracowali albo bardzo długim stażem pracy ponad wiek emerytalny, albo bardzo wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, albo jednym i drugim. I płacili państwu polskiemu przez dziesiątki lat bardzo wysokie daniny w formie podatków i wszystkich obowiązujących składek, w tym emerytalnych. W międzyczasie wychowywali dzieci bez pomocy państwa. Za swoje wykształcenie oraz ciężką i długą pracę mają być ukarani "Polskim ładem". "
 • Krystian 15 października 2021 21:34 W Niemczech dwukrotnie podniesiono mandaty, tylko ze dla Niemca 170EUro to jak dla Nas 170zl,a nawet mnizac 170euro razy 4to jest niecale 800zl a nie jak u ja sie proponuje 1500zl od Polskiego robotnika. "Dwukrotnie podwyższono mandaty za standardowe przekroczenia prędkości. Dla przykładu, kierowca ciężarówki łamiący limit o 16-20 km/h zapłaci 160 euro w terenie zabudowanym lub 140 euro poza nim. Dotychczas było to odpowiednio 80 i 70 euro.
 • Przedsiebiorca 15 października 2021 11:30Glapiński: w perspektywie następnych 10 czy 20 lat mamy w gospodarce świetlaną przyszłość..: tak tak Panie Glapiński ,możemy jeszcze wypuścić dużo nowych nominałów jak dla przykładu 2000zł czy 5000zł. Świetlana przyszłość ,forsa na przymusowych PPK do przerąbania jeszcze jest obecnie coś warta..
 • elwer 15 października 2021 10:50Faktycznie PiS stara się z zabójczą skutecznością realizować swój plan polegający na dążeniu do podniesienia ceny paliwa powyżej 7 zł za litr. Rewelacja :-(((
 • I co wy na to 15 października 2021 08:36a za PiSu będzie nas stać tylko na wodę --z kranu.
 • Emeryt 15 października 2021 08:25Moim zdaniem Komuna już wróciła > Najbliższe wybory pokażą jaka cześć społeczeństwa faktycznie chce jeszcze głosować na PiS a ja jestem przekonany, iż to będzie fantastyczny test odpowiadający ilu tzw" nierobów życiowych czy ,kombinatorów" zrewanżuje się w czynnym wzięciu w wyborach za to wszystko co PiS dla nich uczynił .,ponieważ partie tą to raczej robotnicy i byli robotnicy- emeryci do tej pory wspierali! -więc kiepsko to przeczuwam. Oczywiście nie twierdze, że tylko kombinatorzy ale po tym jak rozmawiam z pracującymi niegdyś ich sympatykami i stronnikami wnioskuje, że poparcie dramatycznie wśród utrzymującej ten system PiSu w części społeczeństwa radykalnie spada. Oni--robotnicy stwierdzają "My już nie mamy na Kogo głosować" , okradają Nas ,wypłatę zabierają pod przymusem i że niby wzrosła- za brak założenia PPE -straszą wysokimi karami a pieniądze tam zgromadzone okradają inflacją i gażą kolesi zarządzających ,oraz rozpoczęli dalsze bezczelne zastraszanie np. brak udziału w Spisie Ludności --wysokie grzywny czy przyszłe holendarne mandaty dla tych co jeżdżą do pracy i znów polowania policji i to bez jak wskazuje nowy RPO oceny sądów czyli zastraszanie i superinflacja. Przecież cale to rzekomo "biedne" społeczeństwo które jakże często niesłusznie otrzymuje wsparcie PiS > bo taki miał kaprys np Kaczyński< mieli utrzymywać z uszczelnienia przekrętów mafii vatowskich i co się okazało ?..Okazało się że to pracujący i zatrudnieni lub długoletnio zatrudnieni a obecnie na emeryturach to jest dla PiSu właśnie ta Mafia ,to Ich się okrada , czują to w pracy ,czują to w sklepach gdy półgłupek Rządowy chwali się już po raz który nowym kolejnym nominałem w obiegu. Oj długo PiS nie porządzi . Pan Duda= Prezydent wygrał tylko 100000 głosów i co będzie jak opozycja zacznie larum "mieliśmy racje, że w Polsce chcieliśmy wprowadzić EURO ".. Teraz już poczuliście co oszuści czynią ze złotówkami ,nie tylko strach jest wyjechać na drogę bo Policja poluje i was zrujnuje ale nawet na oranżadę Was juz nie stać!
 • Przykre 14 października 2021 12:00Polityka PiS :1.Za przegląd samochodu zapłacimy więcej? Możliwa podwyżka cen i to prawie dwukrotna 2.Największy mandat - 8000 zł. Wielkie zmiany coraz bliżej 3.Celowa Inflacja aby z 500+ uczynić wartość zakupową byłego 250zł 4.Akcyzy ,piwo,alkohol,cukier,słodycze ,energia ,inne--do góry, tak się kończy uczciwa praca w tym kraju przez nieuzasadnione rozdawnictwo --pieprzone Rzady ,pieprzony naród --cały kraj to jedno wielkie złodziejstwo.
 • Hmm 14 października 2021 08:04Przeczytane dzisiaj"Tusk: Klub KO będzie przeciw specustawie ws. budowy zapory" Panie Piotrze i czytelnicy --a dlaczego tego typa nie powołać do służby wojskowej aby osobiście pilnował granicy RP ,wszak nie służył w zasadniczej służbie ,więc kompensują coś Państwu zgodnie z ustawą o obronności, mógłby za minimalna krajowa jak inni obywatele sa opłacani w trakcie ćwiczeń służyć na granicy !
 • Mala korekta 14 października 2021 07:52oczywiście Panie Piotrze --jak sugerował Morawiecki-nieprawda jest że robotnicy dostali (poza górniczymi premiami JSW) podwyżki i to wyższe niż Inflacja--to kłamstwo! tak jak Unia to nie Unia a klub POlityczny Unia--co potwierdził w przypadku terminu" Klub Unia" sam Prezydent Duda
 • lola 13 października 2021 13:17Zawsze podejrzewałem, że Matusiak i Szereda to jeden byt. Dziś to się potwierdza :-))))
 • Inspektor Pracy 13 października 2021 09:36.........No cóż gdyby się tak odnieść do" meritum" tematu to po głębokim zastanowieniu w temacie Polexit znaczna ilość obywateli takich jak ja mogła by stwierdzić :a figę mnie to obchodzi, chociażby dlatego , że w swoim czasie bylem przeciwko tak nagłemu wejściu do Unii pomiędzy Państwa bardzo bogate z obawy że nas 'zjedzą' co się obecnie dzieje. Mogę śmiało stwierdzić "jest to zmartwienie Tych co byli za wejściem do Unii". Popatrzmy na to z zewnątrz. Z jednej strony mamy PO ,partie sprzedawczyków ,oszustów i powiedział bym gorzej bo ludzi którzy za to co chcieli zrobić z wiekiem emerytalnym takim jak ja- jako robotnik zatrudniony od 15r zycia, -powinni skończyć jako członkowie tej partii w Obozach Dożywotniej Pracy. Są to ludzie typu nierób życiowy Tusk który za bardzo wysoką własną Unijną gaże sprzedał by wszystkich . (do tej pory nie znajdziemy w Internecie Jego życiorysu pracy gdyz zapewne nie ma się czym pochwalić). Z drugiej strony zaufaliśmy partii PiS i co ? --,rozdawnictwo wszystkim tylko nie wsparcie dla ludzi na to wszystko pracujących ,słowem psucie pieniądza i doprowadzanie oszczędności w tym tych emerytalnych (także przymusowym PPE i PPK co wiadomo było jak sie to kiedyś skończy) przez inflacje do ruiny. Ponoć dotujemy "biedne dzieci" czy także dzieci "bogatych"ludzi, lecz prawda jest taka ,że dotujemy Tych co pracowali na czarno, pracowali za duże pieniądze za granicą ,"pracowali" pod "budką z Piwem" -wykorzystywali system i mają bogactwa jak nie jeden "biedny" KRUSOwiec. Utrzymują Ich robotnicy długoletnio zatrudniani których okrada się z Ich oszczędności i płac, Inflacją ponieważ na rozdawnictwo brakuje już w budżecie pieniędzy. Zapomina sie o tym, że o tych sprawach "pomocy" powinna decydować Pomoc Społeczna miast i gmin a nie głupek z Warszawy który chce kupić głosy ewentualnych wyborców. Pani która ma 4 dzieci i pracowała 35 lat zasiłku nie dostanie bo ma!, ale ta co nie pracowała juz dostanie za 4 dzieci bo nie ma! -po co wiec było tej pierwszej pracować? Pan który zasuwał 45 lat w pracy ,tzw 14 emerytury nie dostanie ale klient "Budki z Piwem ZWANY MENELEM" dostanie bo ma rzekomo bardzo niską emeryturę ! --Cóż to ma wspólnego z Unią --otóż ma ! Ci drudzy" sprawiedliwi" chcieli by na to wszystko ( na to swoje pseudorozdawnicywo) obecnie dostać pożyczki z Unii które w ramach walki "klubu POlitycznego Unia" są Im obecnie blokowane i sfinansować z tego" rzekomy nowy lad" w którym tylko menelom będzie się opłacało pracować przy inflacji jak za Komuny. Glapinski już się cieszy że wypuści na rynek nowy nominał 1000 zl. Złośliwi mówią ,wypuść Pan od razu 10000 zł ,ukradniesz Pan wszystkim oszczędności które widzicie na kontach oszczędnosciowych i w PPE oraz PPK i będziesz pan mógł skreślić także potem jak Balcerowicz 4 zera chwaląc sie ,ze tak doprowadziłeś do jednej złotówki! osiągając nawet cel deflacyjny! Nowe wybory pokażą ile z tych Meneli pójdzie głosować gdyż pozostała uczciwie pracując część społeczeństwa wie :juz nigdy nie damy sie nabrać-zero udziału w wyborach ,skoro jesteśmy w tej Unii to chcemy Euro a na wybory niech sobie chodzą "Menele z pod budki z piwem"--nieprawda jest że robotnicy dostali (poza górniczymi premiami JSW) podwyżki i to wyższe niż Inflacja--to kłamstwo! tak jak Unia to nie Unia a klub POlityczny Unia
 • Kubus 13 października 2021 08:55Panie Piotrze ,czyżbyś Pan zamienił się twarzą na w/wskazanym zdjęciu z Panem Posłem Matusiakiem?

Dodaj komentarz