Archiwum Hanna Kustra, Ogólnopolski Strajk Kobiet
Archiwum Hanna Kustra, Ogólnopolski Strajk Kobiet

Młodzi ludzie patrzą na świat w komorach, z nosami w telefonach, A starsze osoby szukają słuchacza, który choć przez chwilę się nimi zainteresuje. 
Wracam właśnie do domu na mój kochany Śląsk, po weekendowym pobycie w Warszawie. To miasto nigdy nie śpi, tam ciągle się coś dzieje, w którym spotkasz ludzi z każdego zakątka świata. Przechodząc ulicami naszej stolicy, można zauważyć jak ten świat szybko biegnie. Niestety oprócz tej codzienności jest też drugi świat - ludzi aktywizmu, którzy głośno mówią o tym co ważne, walczą o tych co nie są zauważani i nie mają czasem sił sami zawalczyć o siebie. 

I to nas łączy, cieszę się że i w naszym mieście coraz więcej ludzi się angażuje i chce zmian na lepsze. 

Od dłuższego czasu historia zatacza koło - choć wydaje się to absurdem, tak niestety jest. Nie nauczyło nas życie, że prawa nam dane i to co wywalczyliśmy może nam być kiedyś zabrane. 

Jesteśmy Europejczykami, należymy jeszcze do Unii Europejskiej. Niestety może się to zmienić, więc co wtedy? Będzie gorzej niż w Wielkiej Brytanii. Walczmy o naszą  przyszłość, dla siebie naszych dzieci. Wyrażamy głośno swój sprzeciw. Nie pozwólmy, aby cofnęli nas w czasie. Nie patrzę to na barwy partyjne, czy to jedna czy też druga strona politycznej sceny. To nasz kraj, i nikt nie powinien bez naszego głosu niszczyć naszego domu. W głowie mam jedno hasło: „Róbmy Miłość, a nie Wojnę”. 

Dosyć już tych podziałów, zakłamania i mydlenia oczu społeczeństwu.

Idźmy do przodu nie cofajmy zegarków. Niech przyszłe pokolenia mają otwarty kolorowy i bezpieczny świat, w którym będą mogły być kim chcą i mieszkać, gdzie chcą. Nie pozwólmy zamknąć tej furtki do Europy. 

Komentarze

  • soup 14 października 2021 09:10"W głowie mam jedno hasło: „Róbmy Miłość, a nie Wojnę”. No cóż, niewiele
  • -Co Pani bredzi!--Inspektor Pracy 13 października 2021 10:04.....No cóż gdyby się tak odnieść do" meritum" tematu to po głębokim zastanowieniu w temacie Polexit znaczna ilość obywateli takich jak ja mogła by stwierdzić :a figę mnie to obchodzi, chociażby dlatego , że w swoim czasie bylem przeciwko tak nagłemu wejściu do Unii pomiędzy Państwa bardzo bogate z obawy że nas 'zjedzą' i co się obecnie dzieje. Mogę śmiało stwierdzić "jest to zmartwienie Tych co byli za wejściem do Unii". Twierdzenie że jesteśmy w Unii-to kłamstwo! gdyż obecna Unia to nie Unia a klub POlityczny Unia. Placicie od węgla--bogactwa Slaska -na oszczekiwanie Niemców- koszty Emisji -nie na oczyszczanie atmosfery ,bo nikt tego nie czyni a na gaże gagatków urzędników w Unii i życiowych obiboków takich ja niebotyczna gaża nieroba ,oszusta i cwaniaczka DonaldaTuska!

Dodaj komentarz