KPP Wodzisław Śląski.
KPP Wodzisław Śląski.

We wtorek około godziny 19:00, policjanci Komisariatu Policji w Pszowie kontrolowali znajdujący się na parkingu przy ulicy Karola Miarki pojazd marki Skoda. W trakcie czynności, stróże prawa ujawnili w pojeździe ponad 17 gram suszu koloru zielono-brązowego zapakowanego w woreczek foliowy.

- Po przeprowadzeniu testu na specjalistycznym urządzeniu okazało się, że środkiem tym była marihuana. Wkrótce 20-letni mieszkaniec Pszowa, który posiadał przy sobie substancje zabronione, usłyszy zarzuty w tej sprawie za co grozi mu kara do 3 lat więzienia - informuje policja.

Podobna sytuacja miała miejsce dzień później, gdzie policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot, którym poruszało się dwóch mężczyzn. W trakcie kontroli okazało się, że jeden z nich 29-letni mieszkaniec Pszowa nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a sam pojazd nie miał ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. Ponadto w trakcie kontroli w pojeździe policjanci ujawnili woreczek z zawartością ponad 1,5 grama białego proszku, który jak wykazał specjalny tester, zawiera środek zaliczany do tzw. "dopalaczy". Za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych grozi mężczyźnie wysoka kara grzywny.

 

Komentarze

Dodaj komentarz