fot. pexels.com
fot. pexels.com

Wg danych Ministerstwa Zdrowia, świadczenie kompensacyjne będzie przysługiwało w sytuacjach pojawienia się:

  • niepożądanych działań wymienionych w Charakterystyce Produktu Leczniczego podanej szczepionki lub szczepionek, które spowodowały hospitalizację przez okres co najmniej 14 dni;
  • wstrząsu anafilaktycznego powodującego konieczność obserwacji na szpitalnym oddziale ratunkowym albo izbie przyjęć lub hospitalizacji przez okres do 14 dni.

Wysokość odszkodowania będzie miała związek z długością czasu hospitalizacji. W przypadku obserwacji na ]izbie przyjęć lub na SOR w związku z wystąpieniem wstrząsu anafilaktycznego świadczenie kompensacyjne będzie wynosiło 3 tys. zł.

Za pobyt w szpitalu po wstrząsie anafilaktycznym trwającym mniej niż 14 dni będzie przysługiwać 10 tys. zł, natomiast gdy hospitalizacja potrwa od 14 dni do 30 dni, będzie to suma od 10 tys. zł do 20 tys. zł.

– Elementem świadczenia mogą być także koszty dalszego leczenia lub rehabilitacji po zakończeniu przez pacjenta hospitalizacji do wysokości 10 tys. zł. Limit świadczenia kompensacyjnego wyniesie 100 tys. zł – możemy przeczytać na oficjalnej stronie stronie gov.pl.

 

(źródło: gov.pl)

Komentarze

Dodaj komentarz