KMP Jastrzębie-Zdrój.
KMP Jastrzębie-Zdrój.

Dziś rano około godziny 6.00 kierujący oplem podczas wyprzedzania rowerzysty, uderzył prawym bokiem pojazdu w 36-letniego rowerzystę, jadącego w tym samym kierunku.

- W wyniku zderzenia rowerzysta, doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że rowerzysta był trzeźwy, natomiast 18-letni kierowca osobówki miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie bagatela prawo jazdy posiadał od dwóch miesięcy - podkreśla asp. Halina Semik z jastrzębskiej policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o rozsądek, trzeźwość i rozwagę.

- Zmienna aura najwyraźniej nie sprzyja kierowcom. Na drogach zwłaszcza po opadach deszczu jest bardzo ślisko. Pamiętajmy, że mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Niestety często zapominamy o dostosowaniu prędkości nie tylko do znaków, ale także do warunków panujących na jezdni oraz pory dnia. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu tak, żeby zawsze móc w porę zareagować na pojawiające się zagrożenie bądź przeszkodę. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę, stają się odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również, a może przede wszystkim, za innych uczestników ruchu, którymi często są ich bliscy. Zbyt szybka jazda bądź kierowanie pojazdem po alkoholu niesie za sobą realne zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób - dodaje policjantka.

Galeria

Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz