Dominik Gajda Sędzia Ryszard F. z Rybnika skazywał m.in. mordercę Alicji z Boguszowic
Dominik Gajda Sędzia Ryszard F. z Rybnika skazywał m.in. mordercę Alicji z Boguszowic

Musiało paść akurat na Ryszarda F. - mówili z niedowierzaniem ci, którzy znają sędziego Sądu Okręgowego w Rybniku. Zawsze świetnie przygotowany do rozpraw, doskonale znający materiał dowodowy, otwarty na dziennikarzy, którzy swobodnie mogli relacjonować rozprawy prowadzone przez sędziego. 
Niestety, 13 października zeszłego roku, w stanie nietrzeźwym wsiadł za kierownicę samochodu.  Około godz. 18.30, na ul Gliwickiej spowodował kolizję.

- Kierujący skodą, jadąc od Gliwic w kierunku ul. Kotucza, na wysokości skrzyżowania z ul. Karłowicza, nie zachował należytej ostrożności podczas omijania forda, którego prowadzący zatrzymał się, by skręcić w lewo. 62-latek najechał na tył poprzedzającego go pojazdu. Nikt nie odniósł obrażeń. Fordem kierował 81-latek, który podróżował z 79-letnią pasażerką – mówiła Bogusława Kobeszko z rybnickiej policji.

Ryszard F. stracił immunitet i został zawieszony w czynnościach służbowych. Obniżono mu też o połowę wynagrodzenie, od czego się odwołał. A przewodniczył wówczas Wydziałowi Penitencjarnemu i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Sądu Okręgowego w Rybniku.

- Prokurator Wydziału Spraw Wewnętrznych przedstawił sędziemu Ryszardowi F. zarzut popełnienia przestępstwa, polegającego na prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości – zaznaczył dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Wiosną WSW skierował akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Rybniku. 

- Ten przekazał sprawę do Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie. Oskarżony stoi pod zarzutem z art. 178a§1 kk „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” - informuje Joanna Specjał z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie.

Termin rozprawy wyznaczono na 7 grudnia.

Komentarze

  • Jan baba 20 października 2021 13:42Ze skazaniem sprawcy morderstwa Alicji to dziwna sprawa zwłoki kobiety były podrzucone do parku już po aresztowaniu domniemanego sprawcę

Dodaj komentarz