Słabo zainaugurowały pierwszoligowy sezon koszykarki z Rybnika. W trzech pierwszych meczach, za każdym razem, musiały uznać wyższość swoich rywalek. Szansą na pierwszą wygraną w nowym sezonie była niedzielna potyczka z Tęczą Leszno.

Początek spotkania w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Korzenia był fatalny. Rybniczanki miały niesamowite trudności w ofensywie, dopiero dwunasty rzut trafił do kosza i z 0:9 zrobiło się 2:9. Do końca inauguracyjnej kwarty niewiele się zmieniło, miejscowe cierpiały w ataku a przyjezdne, nie grając niczego nadzwyczajnego, pilnowały swojej przewagi, wygrywając po 10 minutach 15:7. Druga kwarta również należała do Tęczy, która szybko odskoczyła na różnicę 12 oczek. Koszykarki z Rybnika barierę 10 punktów przekroczyły dopiero po 15 minutach gry. Przyjezdne były bardziej zdecydowane i co ważniejsze skuteczniejsze. Nie dziwi więc, że obie drużyny na przerwę schodziły przy wyniku 33:18 na korzyść zawodniczek z Leszna.

Po zmianie stron gra gospodyń wyglądała lepiej, ale nie na tyle, żeby przekładało się to na wynik. Gdy rybniczanki zbliżały się do swoich rywalek, nie wykorzystywały kolejnych szans na punkty, pudłując nawet w sytuacjach sam na sam z koszem. Spokój przyjezdnym zapewniła w tym kresie gry Alicja Grabska trafiając trzykrotnie zza linii 6,25. Przed decydującymi 10 minutami RMKS przegrywał różnicą 17 pkt (50:33) i było jasne, że dwa ligowe punkty pojadą do Leszna. W ostatniej kwarcie zawodniczki RMKS grały na większym luzie i kilka razy trafiły za trzy, było to już jednak tylko pudrowanie wyniku. Ostatecznie Pompax Tęcza Leszno zwyciężył 69:48 i jest w czubie ligowej tabeli. Rybniczanki cały czas muszą czekać na pierwsze zwycięstwo w tegorocznej, pierwszoligowej kampanii. Nie będzie jednak o to łatwo, jeżeli podopieczne Korzenia nie poprawią skuteczności, nie trafiając do kosza, nie da się wygrać meczu. W najbliższą niedzielę, 31 października  RMKS pojedzie na mecz do Kątów Wrocławskich i tam będzie szukał inauguracyjnego zwycięstwa na parkietach I ligi.

RMKS XBEST Rybnik – Pompax Tęcza Leszno 48:69 (7:15, 11:18, 15:17, 15:19)

RMKS: Beata Jurczyńska 10, Joanna Sobota 9, Marcelina Strządała 9, Natalia Rucińska 6, Ewelina Najduch 6, Paulina Majda 2, Dominia Bednarek 3, Paulina Pilichowska 2, Oliwia Keller 1