Obecnie linie 194 i 195 funkcjonują w ramach ZTM Katowice. Wobec tego zwróciliśmy się z pytaniem do przewoźnika, czy rzeczywiście linie zostaną przejęte przez MZK Jastrzębie. Jak potwierdza Klaudia Matuszna z ZTM Katowice, zgłoszenie chęci przejęcia linii rzeczywiście było.

MZK Jastrzębie zgłosiło chęć obsługiwania linii 194 i 195 kursujących m.in. przez Czerwionkę-Leszczyny. Do Zarządu Transportu Metropolitalnego trafiła wstępna propozycja wdrożenia takiego rozwiązania, jednak nie znamy jeszcze wystarczająco dużo szczegółów, by jednoznacznie określić, czy taki wariant będzie brany pod uwagę - podkreśla Klaudia Matuszna z Wydziału Prasowego i Komunikacji z Pasażerem ZTM Katowice.

Obecnie zaprzecza temu MZK Jastrzębie. Dowiadujemy się jednak, że w najbliższym czasie są planowane zmiany w rozkładzie jazdy. Ponownie przewoźnik z Jastrzębia będzie docierał do Szczygłowic. Przypomnijmy, że jeszcze do 24 listopada 2019 roku, docierała tam linia 311C z Rybnika. Po tej dacie, gmina Knurów straciła ostatnie, bezpośrednie połączenie autobusowe z Rybnikiem.

 - MZK Jastrzębie nie przejmuje linii 194 i 195. Prawdą jest jednak, że od stycznia 2022 Związek będzie organizował komunikację od Centrum Przesiadkowego w Szczygłowicach w kierunku Czerwionki-Leszczyn i na terenie samego miasta. Celem tych działań, konsultowanych zarówno z Metropolią jak i władzami Czerwionki-Leszczyn, jest stworzenie optymalnej sieci połączeń zarówno w mieście jak i regionie.  Na początku listopada planowane zmiany (rozkład jazdy do konsultacji) pojawią się na stronie internetowej MZK Jastrzębie - informuje Rafał Jabłoński z MZK Jastrzębie.

30 września tego roku, odbyło się spotkanie robocze urzędników z przedstawicielami MZK, które dotyczyło reorganizacji komunikacji zbiorowej na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. - W listopadzie planowane jest udostępnienie rozkładu jazdy do informacji publicznej oraz prowadzenie konsultacji z mieszkańcami. Czego możemy się spodziewać w nowym rozkładzie jazdy? Tego na razie nie wiadomo. MZK Jastrzębie podkreśla jednak, że ma być lepiej.

Komentarze

  • Hanys 26 października 2021 18:20Nareszcie! Nie wiem dlaczego zlikwidowali 311 do Szczygłowic. Dużo ludzi do pracy dojeżdżało
  • miejscowy 27 października 2021 09:13W wydaniu MZK jeszcze nie widziałem zmian na lepsze od jakichś 15 lat.

Dodaj komentarz