Archiwum Hanna Kustra, Ogólnopolski Strajk Kobiet 
Archiwum Hanna Kustra, Ogólnopolski Strajk Kobiet 

Bo to dzięki nim w tym roku 11 listopada, Niepodległa jest dla wszystkich. Święto Niepodległości odzyskane! Bąkiewicz i Radziwiłł przegrali ostatecznie w warszawskim sądzie apelacyjnym, nie udało im się utrzymać nielegalnego zgłoszenia zgromadzenia cyklicznego. 14 Kobiet z Mostu utworzyły już wydarzenie Niepodległa dla wszystkich: 11 Listopada Bez Zadymy. Już 11 listopada wyruszymy o godzinie 12 z Ronda Praw Kobiet, Warszawa. Pod hasłem #FaszyzmSTOP, Ogólnopolski Strajk Kobiet idzie z nimi, bo Nigdy Nie Będziesz Szła Sama.

Bo chcemy żyć w Polsce bezpiecznej, tolerancyjnej, bez mowy nienawiści. Europejskiej. A z opisu wydarzenia można przeczytać: ,, Dla wszystkich, którzy chcą w niej mieszkać, żyć, pracować, tworzyć i kochać. Niepodległa bez sortowań, bez lepszych i gorszych, bez pogardy i nienawiści. Z gwarancjami równych praw z pełnymi wolnościami osobistymi. Silna spokojem i poczuciem wspólnoty, a nie drutem kolczastym, policyjnymi pałkami, przeinaczaniem faktów i kneblowaniem prawdy.

Taka Polska ciągle jest możliwa. O niej będziemy mówić w miejscu, które było dotąd pełne krzyku, dymu odpalanych rac, przemocy i buty. O niej będziemy słuchać, dając przestrzeń, czas i szacunek tym, których głos na co dzień jest tłumiony przez coraz silniejszy przekaz nacjonalistyczny, szowinistyczny, faszystowski. Mamy szanse odmienić wspólnie oblicze tego święta, w pozytywny i radosny przekaz. Aby takie sytuacje jak zaatakowanie bezbronnych 14 Kobiet na Moście po słynną Bitwę o Empik, nigdy nie miały już miejsca. Idziemy razem.

Hanna Kustra, Ogólnopolski Strajk Kobiet

Komentarze

  • Kub 04 listopada 2021 06:32Nie wiem o co pani chodzi ale podejrzewam ze o oficjalne w społeczeństwie i jawne pedalstwo albo lesbijstwo, Wielu ludzi przez 'wolność' rozumie wiele znaczeń!
  • zulus 03 listopada 2021 13:35W ostatnim tekście pisała Pani: "W głowie mam jedno hasło: „Róbmy Miłość, a nie Wojnę”. ". Dziś pisze Pani: "Pisząc ten tekst, mam w głowie kilka ważnych tematów (...)". BRAWO, jest postęp!

Dodaj komentarz