fot. UM Czerwiona-Leszczyny
fot. UM Czerwiona-Leszczyny

Po naszymu:

Babka majonezowa - ku kawie obowiązkowa

Rychtig prosty przepis, trza yno narychtować: pół szolki mąki pszennej, pół szolki ziemniaczanej, 4 jajka, ¾ szolki cukru, łyżeczka proszku do pieczenia, 3 łyżki majonezu.

W 10 minut się uwiniecie:

Wszystkie suche składniki wyfyrlać, jajka z cukrem ubić (aż cukier się rozpuści) ü razem wszystko połączyć ü a na som koniec dać 3 łyżki majonezu, blank pomału, ale fest dokładnie wymieszać ü do wyszmarowanej masłem formy wrazić ciasto, piekarnik nastawić na 170 stopni i… cierpliwie czekać 45 min. aż bydzie fertig ü wyciągnąć, ostudzić i tako pjykno puszysto, piaskowo ale i wilgotno babka cukrem opudrować i… smakować. 

Po polsku:

Babka majonezowa - do kawy obowiązkowa

Naprawdę łatwy przepis, wystarczy tylko przygotować: pół szklanki mąki pszennej, pół szklanki ziemniaczanej, 4 jajka, ¾ szklanka cukru, łyżeczka proszku do pieczenia, 3 łyżki majonezu.

W 10 minut zdążycie:

Wszystkie suche składniki wymieszać, jajka z cukrem ubić (aż cukier się rozpuści); wszystko razem połączyć i na koniec dodać 3 łyżki majonezu, powoli, lecz dokładnie wymieszać i do wysmarowanej masłem formy włożyć ciasto; piekarnik nastawić na 170 stopni i cierpliwie czekać 45 min. aż będzie gotowe. Po tym czasie wyciągnąć, ostudzić i taką piękną, puszystą, piaskową oraz wilgotną babkę opudrować cukrem. Smacznego!

 

Po naszymu:

Ciasto marchewkowe - pożywne i zdrowe

Co trza do ciasta – w doma się znojdzie: 5 jajek, kostka masła (250g), 2 szolki mąki pszennej i pół ziemniaczanej, po łyżeczce sody oczyszczonej i proszku do pieczenia, łyżeczka cynamonu, 2 szolki potartej na małych okach marchewki (mono 400g). 

Wszystkie dzisioj chcą być fit, marchew obierają w mig:

  • w rondelku rozpuścić masło, dać pozór żeby nie spolić, ostudzić
  • jajka utrzeć z cukrem na puszysto masa, bez przerwy miksować, pomału wlewać masło i dodawać marchew, na koniec mąka z proszkiem i sodą, aż się wszystko pjyknie połączy
  • ciasto wrazić do formy poszmarowanej masłem, posypanej bułką tartą
  • piekarnik nagrzoć do 180 stopni i wachować 45 minut
  • kerymu mało słodkie, może se cukrem popudrować i na kawa wołać…

Po polsku:

Ciasto marchewkowe - pożywne oraz zdrowe

To co potrzebne do ciasta - znajdziemy w domu: 5 jajek, kostka masła (250 g), 2 szklanki mąki pszennej i pół szklanki mąki ziemniaczanej, łyżeczka sody oczyszczonej i łyżeczka proszku do pieczenia, łyżeczka cynamonu, 2 szklanki marchewki potartej na drobnych oczkach (400 g). 

Prosty przepis:

  • w rondelku rozpuścić masło, uważać, żeby nie przypalić; ostudzić,
  • jajka utrzeć z cukrem na puszystą masę, bez przerwy miksować,
  • ciasto włożyć do formy posmarowanej masłem, posypanej bułką tartą,
  • piekarnik nagrzać do 180 stopni i pilnować przez 45 minut,
  • jeśli komuś jest za mało słodkie, może posypać cukrem pudrem i… smacznego!

Komentarze

Dodaj komentarz