Zdjęcie poglądowe / policja.pl
Zdjęcie poglądowe / policja.pl

Do zdarzenia doszło około godziny 13.30, w czwartek 4 listopada br. na ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Wówczas mundurowi z raciborskiej drogówki zauważyli motocykl, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Policjanci postanowili zatrzymać motocykl i ustalić z kierowcą powód, z jakiego nie jest wyposażony w obowiązkową tablicę.

- Natychmiast przystąpili do działania, by zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej. Niestety kierujący nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli radiowozem w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by zatrzymać motocykl do kontroli. Kierujący nie zatrzymał, się w dalszym ciągu uciekał, nie reagując, na polecenie mundurowych by się zatrzymał - informuje raciborska policja.

Ostatecznie policjanci przerwali ucieczkę kierowcy po kilku kilometrach na ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Piratem drogowym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Tu wyjaśniła, się też przyczyna jego ucieczki. Mężczyzna nie posiadał, uprawnień do kierowania motocyklem ponadto motocykl nie był zarejestrowany. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd. 

Komentarze

Dodaj komentarz