Pixabay MOK Żory zachęca do udziału w konkursie na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową
Pixabay MOK Żory zachęca do udziału w konkursie na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową

Każdy z nas przeżywa ten okres w wyjątkowy sposób, mamy różne skojarzenia, towarzyszą nam inne tradycje, motywy, osobiste wspomnienia – wystarczy nadać im formę artystyczną, a jedynym ograniczeniem niech będzie wyobraźnia. Podzielcie się z nami Magią Świąt, a kto wie, może sprawicie sobie prezent pod choinkę?

- Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, mieszkańców powiatu Żor. Zadaniem jest wykonanie pracy, której temat nawiązywać będzie do zwyczajów i tradycji świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście z żorskimi akcentami! Technika w jakiej zostaną wykonane kartki jest dowolna, ważne, żeby były płaskie, a wszystkie elementy dekoracyjne zostały wykonane własnoręcznie – wyjaśnia Elżbieta Koczar, szefowa marketingu w MOK-u.  

W konkursie nagrodzonych zostanie 15 prac, a najlepsze ilustracje znajdą się na specjalnie przygotowanych świątecznych kartkach pocztowych. Każdy z laureatów otrzyma komplet dwunastu kartek z autorskim rysunkiem oraz nagrody rzeczowe.

- Chcemy, żeby prace konkursowe wykonane zostały samodzielnie przez dzieci i to właśnie będziemy brać głównie pod uwagę przy ich ocenie. Dlatego prosimy dorosłych, aby nie poprawiali bombek, nie polerowali karpiowi łusek, a choince dali szansę być uroczo niesymetryczną. Oczekujemy prac prawdziwych, pełnych dziecięcej szczerości – zaznacza pani Elżbieta. 

A pełnoletnich uczestników zachęca do wykazania się talentem w ich własnej kategorii wiekowej.

Organizator oczekuje na prace w formacie A3 lub A4, które docelowo będą stanowiły awers kartki pocztowej. Należy je dostarczyć do siedziby MOK-u do 8 grudnia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie www.mok.zory.pl, do 10 grudnia. Szczegóły na www.mok.zory.pl.
 

Komentarze

Dodaj komentarz