DrabikPany - Wikimedia.org, CC 2.0. Kamil Durczok zmarł w katowickim szpitalu
DrabikPany - Wikimedia.org, CC 2.0. Kamil Durczok zmarł w katowickim szpitalu

Kamil Durczok rodzinnie był związany z Radlinem. W mieście tym mieszkała jego babcia oraz żyje rodzina ze strony ojca. Znany dziennikarz telewizyjny, radiowy, komentator i publicysta często nieoficjalnie odwiedzał rodzinne strony.

Urodził się 6 marca 1968 roku w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pracę dziennikarską rozpoczął w 1991 r. w Radiu Katowice. Wcześniej przez kilka lat współtworzył program studenckiego radia Egida. W wieku 24 lat został dyrektorem i redaktorem naczelnym, związanego z Solidarnością katowickiego radia TOP FM.  

W latach 1993–2006 pracował w Telewizji Katowice, gdzie prowadził programy m.in. Obserwatorium, Monitor Wiadomości i Studio Parlamentarne. Od 2001 do 2006 r. prowadził główne wydanie Wiadomości w TVP 1. 1 maja 2006 trafił do TVN-u, gdzie pełnił funkcję prowadzącego i redaktora naczelnego Faktów. Ostatni raz 15 lutego 2015 roku. Współpracował z Radiową Trójką. Pisał też felietony dla Wprost.

Na początku kwietnia 2016 Durczok zarejestrował spółkę Coal Minders. 3 października 2016 spółka uruchomiła górnośląski portal Silesion.pl. Serwis zniknął z sieci pod koniec kwietnia 2019 r. po informacjach o problemach z regulowaniem zobowiązań – przypomina Wikipedia. 

Komentarze

Dodaj komentarz