KPP Mikołów 31-latka trafiła do szpitala z urazem nóg
KPP Mikołów 31-latka trafiła do szpitala z urazem nóg

Do nietypowej kolizji doszło wczoraj (17 listopada) przed godziną 17.00 na ulicy Rybnickiej.

- Kierująca motocyklem kobieta utraciła panowanie nad pojazdem zaraz po tym, jak w przednie koło uderzyła przebiegająca przez jezdnię sarna. 31-letnia mieszkanka gminy doznała niezagrażających życiu obrażeń nóg i karetką pogotowia ratunkowego została przetransportowana do mikołowskiego szpitala – informuje młodsza aspirant Ewa Sikora, oficer prasowa policji w Mikołowie.

Policjanci apelują, by nie lekceważyć ustawionych przy drodze znaków „Uwaga dzikie zwierzęta” oraz o poruszanie się przez tereny leśne z odpowiednią prędkością. Jadąc zbyt szybko kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i ominąć zwierzę, które nagle pojawi się na drodze.

Jeśli już dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, przede wszystkim należy zabezpieczyć miejsce, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Następnie wezwać Policję informując o miejscu i okolicznościach zdarzenia. Pod żadnym pozorem nie wolno zbliżać się do zwierzęcia. Zranione zwierzę może być agresywne i może nas zaatakować. Nie mamy także pewności czy nie ma wścieklizny.
 

Komentarze

  • Zdrowy Biały Heteroseksualny Mężczyzna 18 listopada 2021 15:28biedna sarna :(

Dodaj komentarz