KPP Pszczyna Za popełnione przestępstwo 34-latek odpowie przed sądem
KPP Pszczyna Za popełnione przestępstwo 34-latek odpowie przed sądem

17 listopada, po godz. 6.00 policjanci zostali zaalarmowani, że w miejscowości Wola w powiecie pszczyńskim, na osiedlowym parkingu, doszło do uszkodzenia wielu pojazdów przez innego kierującego. Mundurowi ustalili, że w zdarzeniu uszkodzonych zostało sześć zaparkowanych tam osobówek. Następnie odnaleźli ślady, a także elementy należące do samochodu sprawcy. Po sprawdzeniu zaparkowanych aut, policjanci namierzyli pojazd sprawcy. 

- Oprócz nietypowego ustawienia na osiedlowym parkingu, opel nosił wyraźne ślady otarć, zarysowań i wgnieceń na przodzie wozu. Mundurowi szybko ustalili, że kierującym był najprawdopodobniej 34-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego – informuje policja w Pszczynie. 

Ich przypuszczenia szybko potwierdziły się. Gdy stróże prawa zjawili się w jego mieszkaniu, wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 34-latka 1,7 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyznę oraz jego uprawnienia do kierowania. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci tymczasowo zabezpieczyli jego mienie. Za popełnione przestępstwo 34-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz