Niepokonana na zawodowych ringach Laura Grzyb nigdy nie ukrywała, że jej większym marzeniem jest medal olimpijski niż pas federacji
Niepokonana na zawodowych ringach Laura Grzyb nigdy nie ukrywała, że jej większym marzeniem jest medal olimpijski niż pas federacji

Pierwszą rywalką Laury Grzyb była Martyna Kaszczuk. Walka nie trwała długo - sędzia zdecydował się ją przerwać już w pierwszej rundzie i jej triumfatorką została Grzyb. Ćwierćfinałową przeciwniczką pięściarki pochodzącej z Jastrzębia-Zdroju została Anna Knapik, która wcześniej pokonała Martę Grzeszkiewicz. Tym razem walka odbyła się na pełnym dystansie i o triumfie Grzyb zadecydowali sędziowie. Podobnie stało się w półfinałowym starciu z Moniką Serafin. Dziś, podczas gali finałowej, Laura zmierzy się z Moniką Puzio-Nieszporek.

Udział Laury w mistrzostwach Polski to powrót do boksu olimpijskiego. Niepokonana na zawodowych ringach zawodniczka nigdy nie ukrywała, że jej większym marzeniem jest medal olimpijski niż pas federacji. W Wałbrzychu wystąpi łącznie ok. 240 pięściarek i pięściarzy z całej Polski. Walczą w 13 kategoriach wagowych (kobiety w 12). Nie zabraknie uczestników Igrzysk Olimpijskich, medalistów Mistrzostw Świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych.

Transmisja gali finałowej mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn 19 listopada w TVP Sport i tvpsport.pl. Początek transmisji o 16:30.

Źródło: Polski Związek Bokserski

Komentarze

Dodaj komentarz